Wpis z mikrobloga

Do muszli klozetowej małym strumyczkiem leci ciągle woda. Czasami potrafi nie lecieć z 2 dni i jak otworzyłem klapę to nic tam nie przelewa do rurki awaryjnej, zatem to chyba nie wina zaworu napełniającego? Jeśli zamknę zawór wody, to cała zawartość zbiornika na wodę zostaje oprozniona w kilka godzin. Jakieś pomysły? Co może szwankować? Dodam, że mam zwykły kibel kompaktowy.

#naprawa #majsterkowanie #dom #zrobtosam
#hydraulika #kibel
  • 11
Uszczelka w spłuczce. Spróbuj wylać wodę ze spłuczki. Nalej na dno domestosa i zostaw na noc. Jeśli nie pomoże wymień uszczelkę. Jeśli nie pomoże wymień cały automat w spłuczce.
@mieszkamzmamusia Nie. Ale jeśli kamień ją mocnoi odszktalcil to po takim zabiegu może być gorzej niż przed. Jak masz odrobinę manualnych zdolności to wyjmiesz tą uszczelkę, oczyścisz ją i spust w spłuczce i będzie ok. Rób to jednak, raczej w dni/godziny kiedy będziesz mógł podjechać do marketu budowlanego ;)
@mieszkamzmamusia: Ja zwykle nalewam poprostu butelkę octu do spłuczki na noc - ocet kasuje kamień i problem znika. A problem jest wielopoziomowy - zawory masz dwa, spustowy i przelewowy - do tego na samych mechanizmach potrafi się osadzić kamień - to wszystko sprawia, że to nie działa jak należy - a wymiana tylko jednej uszczelki może nie rozwiązać problemu (albo wróci szybko pod inną postacią).
@mieszkamzmamusia: spuszczam tak ciut ciut, żeby się przelew nie załączył, zakręcam dopływ (żeby nie uzupełniło wodą) i wlewam całą butlę. Trochę się rozrzedzi ale nie zauważyłem żeby to stanowiło problem - jeśli zostawisz na noc to z rana po spuszczeniu powinna już grać gitara.