Wpis z mikrobloga

tracimy resztki rozsądku i jakiegokolwiek poczucia estetyki.


@yraras: Zdajesz sobie sprawę, że to, co nazywasz "poczuciem estetyki" jest zmienne w czasie i zależne od regionu świata? Poza tym to, co jest moje nie zawsze musi być najmojsze i jedyne dobre. zwłaszcza jeśli chodzi o gust.
W tym przypadku raczej nie chodzi o zmiany kanonów piękna, ale pisanie, że społeczeństwo traci poczucie estetyki jest co najmniej kontrowersyjne.
  • Odpowiedz
Cechą każdego konserwatysty jest przekonanie: "wszystko, co istniało lub obowiązywało, gdy byłem młody, jest odwieczne* i niewzruszalne"


@malalon: Czyli bolszewik urodzony wkrótce po zakończeniu wojny domowej w Rosji byłby konserwatystą? Nie no, wspaniała sentencja, taka że wszech miar durna.
  • Odpowiedz
@yraras: mi się wydaje, że w młodych firmach stawiają na młodych żeby zrobili kampanie dla młodych albo ktoś za dużo na twatterze siedzi i wydaje im się że twatter to rzeczywistość.
  • Odpowiedz
każdy nadrzędny higienista, ciekawe, czy dupę po dwójce myjecie mydełkiem, i wacka po jedynce papierem


@dioxyna: po dwójce nie trzeba jak sie dużo je błonnika równica wtedy jest jak między iphonem a androidem

Cechą każdego konserwatysty jest przekonanie: "wszystko, co istniało lub obowiązywało, gdy byłem młody, jest odwieczne* i niewzruszalne"

@malalon: to są lewackie urojenia na temat konserwatyzmu, który zakłada tylko tyle, że są wartości nie naruszalne co nie znaczy,
  • Odpowiedz
@yraras: Ale wiesz, że nie masz prawa mówić komuś, jak ma żyć i czy ma golić pachy lub nie? To właśnie takie typy jak Ty, które myślą, że mają prawo do decydowania o moralności/etyczności/estetyce narzucają innym normy. I to jest bardzo skrócona historia tego, jak od setek lat mężczyźni układają życie kobietom. Albo warstwom uważanym przez nich za niższe.
  • Odpowiedz
@malalon: to są lewackie urojenia na temat konserwatyzmu, który zakłada tylko tyle, że są wartości nie naruszalne co nie znaczy, że wszystko jest nienaruszalne i że wszystko ma być po staremu. Lewacy próbują zrekonstruować wszystko od nowa wynaleźć człowieka na nowo.


@kwaz1:

Golenie pach i pachwin wartością nienaruszalną? Jesteś doskonałym przykłądem "lewackiego urojenia", 40 lat temu hamulcowi płakali, że kto to słyszał się golić w takich miejscach. A 100 lat
  • Odpowiedz