Wpis z mikrobloga

@mapache: Androida używałem od pierwszego dostępnego w Polsce Era G1 (ten z rozsuwana klawiatura QWERTY), skończyłem przygodę na ostatnim wydanym HTC przesiadając się na iPhone 7.
Nie zamierzam wracać.
Każdy jeden telefon z Androidem który miałem po kilku miesiącach mulił, wsparcie kończyło się po pol roku (chyba że komuś chce się bawić we wgrywanie custom romów i późniejsze grzebanie po forach w poszukiwaniu odpowiedzi dlaczego BT się rozłącza xD), iPhone tych
  • Odpowiedz
@mapache: ip 13 się nie opłaca. Jeśli zależy ci na 5g, fajnym wyglądzie i ekosystemie to 12/12 pro są najfajniejszą opcją, bo zmiany w generacji 13 są czysto kosmetyczne.
Jeśli nie spieszy ci się jakoś bardzo to ja bym poczekał na jesień i premierę 14 bo skoro między 12 a 13 nie ma większych różnic to może oznaczać że szykują coś sporego na 14, może nawet odejdą od notcha i całkowicie
  • Odpowiedz
  • 1
@mapache od zawsze miałem androida później przez 4 lata miałem iphone (chwile 7, pozniej 7+ i na koniec 11) i teraz zmieniłem na samsunga s21 że względu na asystenta głodowego który w samochodzie robi ogromną różnice. Póki co jestem bardziej w stronę androida skierowany, dymki czatu, youtube vanced, turbo szybkie ładowanie. Nie żałuję decyzji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BDLK_IMPRTR: 5G mnie nie interesuje bo MobilrVikings go nawet nie mają w planach. myślalem by brać 13 bo różnica w cenie mała a zawsze to troche dłuższe wsparcie
  • Odpowiedz
Kiedyś byłem mega zwolennikiem androida, od Okni do Samsunga Notę 3 (świetny telefon, nawet do tej pory bym kupił), ale po pierwszym kontakcie z iPhone 4, później 4s, 6, 7 plus, x i w końcu xs max mogę stwierdzić, ze na pewno nie wrócę do androida. Jednocześnie nie polecam od razu rzucać sie na flagowca z iOS, bo proponuje on jedynie kilka funkcji, z których możesz nigdy nie skorzystać (oczywiście poza dużo
  • Odpowiedz
@masur1: ja właśnie odkąd przesiadłem się na Samsunga jestem mega zadowolony i nawet nie myślę żeby na inną markę przechodzić. Ważne jedynie żeby kupować wersje ze snapdragonem bo exynos to syf
  • Odpowiedz
@mapache: Ja bym 13 teraz na pewno nie brał. Albo 12/12 pro, albo zaczekałbym na 14,
Wsparcie jest na tyle długie, że nawet nie myślałbym o tym żeby to był czynnik kluczowy przy zakupie, gdybym nie rozwalił ip6 to nadal by mi pewnie służyła.
  • Odpowiedz
@mapache: Ja kiedys zmienialem telefony prawie co rok zeby miec jakies fajne bajery itp ale mi sie to wszystko znudzilo. Tylko ze przez pare lat wyszedl w praniu jeden fakt, samsungowy flagowiec po 2 latach prawie sie nie nadawal do uzytku i bylo bardzo czuc potrzebe zrobienia upgrade. No i byly tez prawie ze nic nie warte. Porownywalny wiekiem iphone nadal smigal jak nowy z pudelka a i trzymaja wartosc bardzo
  • Odpowiedz
  • 0
@mapache Różowa w ciągu sześciu lat zmieniła raz telefon. Wcześniej miała 6s i to refurba, teraz ma 10, dwu czy trzy letnia. Ja kupiłem w tamtym roku Pixela 5 i szczerze mówiąc już czuję na nim upływ czasu, gdy jej śmiga bez problemu, tyczy się to szybkości i baterii. Phona prędzej sam zepsujesz, niż tak spowolni, że wymienisz go na nowy model. To jest telefon, który działa i nie musisz się nim
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masur1: jest wolniejszy i ma tendencję do grzania się. Ja mam od 1,5 roku S20 FE ze snapem i śmiga tak samo od nowości
  • Odpowiedz
@mapache: zawsze jak czytam o mulących androidach to wiem, że to wynika z dwóch opcji
1 - ktoś używał starego Androida kiedyś tam. Faktycznie te stare wersje były fatalne, sam ich nie lubiłem. Wtedy wszystko zamulalo i niektórzy po tych wersjach zrazili się do niego na zawsze.
2 - kupno taniego telefonu z Androidem. No logiczne że jak się kupuje telefon za 900 zł to nie będzie on tak chodził jak
  • Odpowiedz
@masur1: zobacz sobie porównania snapa do exynosa, Snapy mniej sie grzeją przez co są bardziej wydajne i mniej zużywają baterie. Ja dopłaciłem do snapa i jestem mega zadowolony bo wszystko mi śmiga idealnie. Generalnie Samsung nieco rucha Europę tymi exynosami
  • Odpowiedz
czemu mam wydać 4k na ten telefon, a nie na jakiegoś flagowca z Androidem jak zazwyczaj miałem który pewnie będzie tańszy


@mapache: Przedział cenowy topowców z androidem jest też spory i są drogie. Nawet nie raz wiecej niż 4K.
  • Odpowiedz