Wpis z mikrobloga

Moja różowa kończy bootcamp UX/UI od akademii ux/ui, dodatkowo ma zrobioną podyplomówkę roczną z grafiki na SWPS i będzie teraz szukać stażu / juniora jako ux/ui lub product designer. Jest mega zdeterminowana bo rzuciła gówno-prace w korpo aby robić to co lubi, ale bardzo się boi, że nie uda jej się znaleźć pierwszej pracy w zawodzie.

Orientujecie się może jakie firmy w #wroclaw (ale może być cała polska) zatrudniają takich ludzi, którzy coś tam umieją ale nie mają doświadczenia komercyjnego w zawodzie? Ona nie ma już statusu studenta co może być pewnie przeszkodą w niektórych miejscach, ale mimo to może coś znajdzie?

#design #uiux #userexperience #userinterface #kiciochpyta #staz
  • 17
  • Odpowiedz
Jak jest dobra to firmy gówno obchodzi status studenta bo stać je na płacenie podatków i wynagrodzenia za dobrego pracownika - jeżeli firma twierdzi, że 'fajnie jakbyś miał/ła status studenta', to takich firm unikamy.
  • Odpowiedz
@HivPositiv: teraz mało kto chce zatrudniać juniorów, a jak już, to robi się to po znajomości.
No i zawsze będzie mile widziane też jakieś portfolio. Niech to będzie jaki case, który sama rozkmini tylko na potrzeby rekrutacji, bo te robione na uczelniach są słabe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xaro: problem w tym, że ją totalnie zjada stres na rozmowach (serio, ona panicznie się ich boi) a ja nie mam pojęcia jak pomóc :/ na bootcampie miał być ponoć blok poświęcony rozmową rekrutacyjnym, co paradoksalnie było największą motywacją dla niej aby go kupić, ale koniec końców go nie było (mega słabe to swoją drogą)
  • Odpowiedz
@HivPositiv: no to już nad mentalem trzeba popracować, najlepsza taktyka według mnie to zacząć chodzić na rozmowy tam gdzie potencjalnie jej najmniej zależy i potrenować rozmowy
  • Odpowiedz
@HivPositiv: to jest problem trochę jak się boi spotkań, bo praca w ux/ui/product, to czasem jest 3/4 tygodnia siedzenia na spotkaniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napisz PW, to mam ekipę, która czasem robi staże.
  • Odpowiedz
@symis: to jak to zrobić żeby nie być juniorem, żeby dostać pracę. W sumie to nie ma sensu już uczyć się na nowo, nowego zawodu i nastawiać na nową branże w takim razie..
  • Odpowiedz
@Monsanto93: To było rok temu. Czasy pandemiczne, gdzie nie było jak juniorów szkolić, bo każdy siedział z domu i szkoda było mu czasu na kogoś młodego i w dobie kryzysów lepiej zatrudnić kogoś z doświadczeniem.
A teraz jest taki pęd na UX wszelkiej maści osób z psychologii i pokrewnych, że też ciężko się przez to przebić. Spotkałem się z 8-etapową rekrutacją na stanowisko UX.
  • Odpowiedz