Wpis z mikrobloga

@12lat25cm no ja właśnie kupiłem auto. Jestem biedny i się z tego cieszę. Oszczędności teraz to mega gówno. Nie dość że place na 500 plus i cały syf to jeszcze na inflację. I tak za długo zwlekałem z autem. Xd
@12lat25cm spokojnie, PIS rozegra to tak, że ty i kredytobiorcy dostaniecie tak samo mocno po równo. Udało im się #!$%@?ć gospodarkę i mieć najwięcej nadmiarowych zgonów w pandemi, to teraz tez im się uda ( ͡ ͜ʖ ͡)
@jakacper: na razie to kredyciarze są wprost w zajebistej sytuacji w dalszym ciągu, bo raz że ci najmniej rozgarnięci dostają wsparcie od rządu(ofc z naszych podatków) a dwa, że przez inflacje która jest znacznie większa od stóp procentowych de facto kredyciarze nadal mają ujemnie oprocentowany kredyt, ale kredyciarze są na tyle bezczelni i roszczeniowi, że nadal będą narzekać
@12lat25cm: szkoda tylko, że myślisz podobnie jak Glapa, który żyje w poprzednim układzie finansowym. Glapa jest jeszcze w 2008 roku, gdzie kredytów było wielokrotnie mniej niż teraz, a więcej kasy było w oszczędnościach. Więc wtedy podnoszenie stóp procentowych hamowało inflację. A teraz jest odwrotnie. Glapa podnosi stopy, a inflacja rośnie. Ale jak to możliwe? Bo każdy jeden JDG ma kredyt. Bo większe spółki mają kredyty, a pandemia spowodowała, że tylko więcej.
Yebać reinterów i pseudo inwestorków którzy wzięli pod kurek bo naczytali się na wykopie, że kredyt będzie się sam spłacać jak kupią mieszkanie i je wynajmą.


@niochland: Podaj przykład innej inwestycji, która przyniesie podobny poziom zysków przy podobnym poziomie ryzyka.

a ja się będę cieszył jak przez #!$%@?ącą spiralę Twoje 12 zł oszczędności będzie za jakiś czas #!$%@? warte xD


@zbyszek_997: To nie jest miłe co piszesz, to jest złośliwe.
@mroznykasztan: wg tabelki z KNF za luty 2022, masz w kredytach w MSP (małe i średnie firmy) tyle samo co w dużych i na dodatek suma tych kredytów to około połowa tego co jest w mieszkaniowych. tylko mieszkaniowe są długookresowe, a hipoteczne masz na znacznie krótszy czas.
ja sie cieszę, że podnoszą stopy procentowe bo dzieki temu jest szansa, że inflacja nie zje (albo zje w mniejszym stopniu) moje oszczędnoś


@12lat25cm: tak? to zobacz jakie sa aktualnie % na lokatach i kontach oszczednosciowych i jak ma się to do stóp procentowych, naiwniaku
szkoda tylko, że myślisz podobnie jak Glapa, który żyje w poprzednim układzie finansowym. Glapa jest jeszcze w 2008 roku, gdzie kredytów było wielokrotnie mniej niż teraz, a więcej kasy było w oszczędnościach. Więc wtedy podnoszenie stóp procentowych hamowało inflację. A teraz jest odwrotnie. Glapa podnosi stopy, a inflacja rośnie. Ale jak to możliwe? Bo każdy jeden JDG ma kredyt. Bo większe spółki mają kredyty, a pandemia spowodowała, że tylko więcej. Więc wzrost
@12lat25cm: ja nie wiem czy wy jesteście bardziej naiwni, bo ciułacie te złotówki w nadzieji, że będą za 5-10 lat coś warte, czy dlatego że wierzycie że podnoszenie stóp do wartości mniejszych niż 10% coś zmieni. Może te 5-8% coś by dało, ale zaraz mati wyskoczy z kolejnym pakietem pomocowym, #!$%@? to wszystko strzeli i będziesz #!$%@? i na inflacji, i na "tarczach".