Wpis z mikrobloga

Mam nadzieję że ten wpis komuś uświadomi jak bardzo jesteśmy w dupie z aktualnym rządem, chociaż domyślam się że większość z was widzi co tu się ciśnie.
W zeszlym roku urodziła mi się dwójką dzieci w 28 tygodniu ciąży( normalna ciąża trwa 40 tygodni), czyli skrajne wcześniaki, waga urodzeniowa ok. 1200 gramów. Ponad 78 dni w szpitalu, 54 w inkubatorze, miały bardzo wiele problemów (przez pierwsze 2 tygodnie to walczyły o swoje życie).
Wymagana pilna rehabilitacja, do czego służą OWI (ośrodki wczesnej interwencji) udało się w końcu po miesiącu dorwać wizytę kontrolną po 1,5 miesiąca pierwsza rehabilitacja. Zalecenia od lekarki przynajmniej jedna godzina rehabilitacji w tygodniu (większość fizjo twierdzi że dla nich minimum to 2/3) nie ważne, reszta prywatnie 150 zł/h. Niestety w miesiącu czerwcu nie uda się odbyć 4 spotkań ponieważ jest mało personelu a dzieci znacząco przybyło (tu wam pozostawię niedomówienie ). Niestety idioci z rządu również ucięli godziny dla ośrodków psychologiczno pedagogicznych, które są finansowane na podstawie ustawy "za życiem". Niestety do tego ośrodka również mogę się nie dostać, ze względu na przydzielenie części z i tak bardzo małej liczby godzin naszym GOŚCIOM ze wschodu.
Rozumiem wszelaką pomoc tym ludziom ale nie możemy ich stawiać ponad swoich obywateli, nie będę przytaczał historii z pierwszeństwem w specjalistycznych przedszkolach i tym podobnych historii, niestety dużo nasłuchałem się od różnych lekarzy i terapeutów.
#ukraina #fizjoterapia #dzieci #medycyna #rehabilitacja
PachenkoPP - Mam nadzieję że ten wpis komuś uświadomi jak bardzo jesteśmy w dupie z a...

źródło: comment_1652208966eOciYztsdhYzmaVdZpJGpJ.jpg

Pobierz
  • 8
@PachenkoPP: Zamiast szukać problemów w ukrach to sprawdź co się dzieje obecnie w fizjoterapii na NFZ. W momencie wojny i gigantycznej inflacji została podjęta decyzja o ucięciu finansowania rehabilitacji NFZ o około 15-30% od lutego tego roku. Od jakiegoś czasu mówi się, że MZ chce wyj*bać rehab z NFZu jak stomatologie i póki co idzie im to bardzo dobrze. Swoją drogą paradoksalnie sporo ukrainek zajmujących się zawodami medycznymi przyjechało do Polski
@nesunas jestem świadomy sytuacji fizjoterapii na NFZ ponieważ współpracuje z gabinetami medycznymi oraz kosmetycznymi i mam styczność z tą branżą. Tylko nie pisz głupot o szukaniu problemów wśród Ukraińców, bo jednak oni są znaczącym problemem a pomoc którą oferują im nasz rząd jest zbyt obszerna i specjalistyczna. Przypominam że oni przyjechali z Ukrainy a nie z Dubaju (poziom ich opieki zdrowia jest na gorszym poziomie niż nasz)a my im się narzucamy, jakby
@PachenkoPP: Tylko że finansowanie ogółu nie przekłada się na pensje pracowników. To jest właśnie ciekawe, bo w zmianie z lutego Pisiory DOŁOŻYŁY kilkaset milionów na fizjoterapie, jednocześnie obniżając wycenę punktową za zabieg o 15-30%. Sprytny manewr propogadandowy, bo mogli gadać że nas przecież wspierają. Tylko, że to w niczym nie pomoże. To że MZ włoży nawet dwa miliardy w fizjoterapie nie zmieni sytuacji fizjo którzy rozliczani punktowo za każdy zabieg przez