Wpis z mikrobloga

@Kouros: akurat pracowałem jako programista w automotive i windows tam jest z tego względu że jest kupa softu legacy napisanego 20-30 lat temu i nikt tego nie będzie dotykał tylko się kopiuje z linii na linię i pomiędzy fabrykami
i wcale nie jest to zaleta administrowanie tymi często 20 letnimi rozwiązaniami to absolutny koszmar, nie wiem czy na linuxie działało by to lepiej (na pewno tak chociażby ze względu na to
nie ma źródła bo to nie jest prawda, ale najprawdopodobniej jest to około 77% procent, natomiast linux króluje na superkomputerach (ma 100%), a na mainframe'ach mają około 50%.

I ja mam jako takie źródło


@LeniwiecPracoholik: warto odnotować, że tutaj jest mowa o publicznie dostępnych serwerach, takich jak strony WWW i serwery DNS. Windows server można spotkać w wielu mniej oczywistych miejscach.

@fervi: > @ly000: https://www.zdnet.com/home-and-office/networking/can-the-internet-exist-without-linux/

I pewnie inne. Pytanie
Linux jest swietny jako rozwiazanie serwerowe. Jako desktop wiecznie sie cos #!$%@?. Uzywalem jakies 8 lat w tym 3 zawodowo i zrezygnowalem glownie przez problemy z zarządzaniem RAMem które działa po prostu kulawo. kswapd0 na #!$%@? 100% CPU w trakcie rozmowy z klientem na zoomie do dzis przesladuje mnie po nocach

Mac albo Windows + WSL2 to w sumie idealne combo
@hdh3he3: No spoko, ale taki Google oparł na nim nie tylko system mobilny (który jest mega sukcesem), a także swój system desktopowy. Może problem nie jest w Linuksie, a użytkowniku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fervi: Oo nie, to znowu ty...

askubuntu.com/questions/259739/kswapd0-is-taking-a-lot-of-cpu
suse.com/support/kb/doc/?id=000017492
bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=205654
digitalocean.com/community/questions/process-kswapd0-triggers-100-cpu-usage
reddit.com/r/sysadmin/comments/b2hr5c/linuxsseeminglypoormemorymanagement/

Zawsze to samo #!$%@?, jak nie zrzucać na dystrybucje to na laptopa, jak nie na laptopa to na usera, zlituj sie

Juz Ci raz mowilem, linux #!$%@? sobie radzi ze swapowaniem i tyle. Mam 32gb ramu i node potrafil #!$%@?ć wszystko mimo odpalania z paramem na max 2gb cache. Takich sytuacji jest od #!$%@?

Nie mowiac
@fervi: Bo node #!$%@? wszystko xD Jeszcze anegdotka z dzisiaj, zdzwaniam sie z chlopakiem na pingwinie cos tam mi pokazuje w kodzie i slysze jak mu glos zaczyna zwalniac, mowie ze cos gorzej slychac, mowi ze chyba net cos zwolnil

Mowie wpisz top w terminalu

kswapd0 === 100% CPU xdd

Kurtyna
@fervi:

fatalna aplikacja


Na macu i windowsie działa bez żadnego problemu ale wiadomo, to aplikacja jest zła, laptop jest zły i w ogole uzytkownik jest zły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zauwaz ze w ogole rozmawiamy o problemach ktory user mac os czy okienek nawet nigdy nie uświadczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hdh3he3: Czyli podsumowując NodeJS, jedna z większych aplikacji na serwer psuje się co chwilę na Linuksie, ale nikt tego nie zauważył, a jeden z linków, który mówi o kswapd0 mówi zarazem o tym, że problem został załatany, ale niepoprawnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście Linux nie nadaje się na nic, a to, że Google wydał własny OS na komputery i smartfony to #!$%@? wie jak ( ͡
reddit.com/r/linux/comments/aqd9mh/memory_management_more_effective_on_windows_than/
Yes it's a known problem. I have 8G RAM and 8G swap partition on an SSD. The system can semi-freeze indefinitely when swapping. During that I can hardly move the mouse cursor.

System lock-up has always been a problem on Linux (and FreeBSD) when the system is running out of memory. It's pretty trivial to bring a system to its knees, even to the point of being almost impossible to login
@hdh3he3: Ja nie twierdzę, że się nie da zajechać RAMu i rozpocząć Swapowania - po to właśnie działa SWAP. Bardziej mnie zastanawia co odpalasz na 32GB ramu w Node, że ci ram zapycha. I czy zgłaszałeś to twórcy.

Jak nie chcesz by ci system swapował, to nie dajesz swapa i tyle.
@fervi:

Ja nie twierdzę, że się nie da zajechać RAMu i rozpocząć Swapowania - po to właśnie działa SWAP.


Tylko wlasnie tu nie działa xDxD

Może do emulowania starych gierek ten system sie nada Mireczku bo widze ze to Twoje glowne zastosowanie ale pozatym nie wiesz o czym gadasz. Jak byłem bombel i sie jaralem pingwinem bylem jak ty.

Widac żeś ewangelista bo wrzucilem ci temat dlugi jak cholera w ktorym