Wpis z mikrobloga

@xdrcftvgy: Jeśli chodzi o nadpłaty i związane z tym opłaty, to jest to unormowane prawem i banki mogą pobierać jakiś procent od nadpłaty przez pierwsze 3 lata. Mogą, ale nie muszą. Ja mogłem nadpłacać czy nawet spłacić cały kredyt pierwszego dnia po podpisaniu bez żadnych dodatkowych kosztów. Kwestia umowy, ale 10% to sobie między bajki wsadź. Maksymalnie jest to chyba około 3% o ile dobrze pamiętam
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: Bo nie płacisz odsetek za te parę miesięcy co jest czystym zyskiem. Może wziąć wakacje i po prostu nadpłacić kredyt o kwotę raty dzięki czemu zmniejszasz sobie kapitał do spłaty o sumę odsetek za te miesiące, co też daje mniejsze raty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pp93: myślisz że ci którzy nie wiedzą co to stopy-procentowe i pytają czemu zwiększa się część odsetkowa będą wiedzieć czym jest klauzula abuzywna :D. Te 10% w formie żartu rzuciłem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@xdrcftvgy: do tego jest to działanie mające na celu ściągnięcie pieniądza z rynku, bo nie rosną odsetki -> banki nie będą miały części zysków -> zdjęcie gwnowartych papierków z rynku (ofkors jeśli cala kwota zaoszczędzona pójdzie na nadpłatę)

@DingoSra: wakacje to wakacje za zaoszczędzony hajs warto wybrać jakas Turcję lub Grecję nie wiem, a kto tam będzie się martwił jakimiś ratami
  • Odpowiedz
Ale akurat te wakacje kredytowe rzeczywiście się opłacają - powinien je brać każdy kto może.


@DiMaria: rozwiń, proszę, bo z tego co ostatnio sprawdzałem, to za te "wakacje" też płacisz odsetki, więc gdzie tu profit?
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: wytłumaczę ci jak to działa na prostym przykładzie:
- masz zapłacić rate 3k PLN (2k odsetki + 1k kapitał) co miesiąc
- bierzesz wakacje kredytowe na 4 miesiące (tyle przewiduje ustawa)
- za ten okres zaoszczędzisz 4 x 3k = 12k PLN
- robisz nadpłatę kredytu 12k PLN
- gratuluję właśnie zaoszczedziles 4 x 2k = 8k PLN odsetek

Każda osoba prywatna z kredytem hipotecznym ma prawo wziąć te wakacje
  • Odpowiedz
obrzydliwe biedaki wyciągające swoje brudne łapy do kieszeni zwykłych obywateli


@niochland: ja nic nie wyciągałem, ale jak dają, to tylko głupi nie bierze ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: bierzesz wakacje, nadpłacasz kapitał w wysokości raty, zamiast 20% wpłaty, całość jest zaalokowana do kapitału, głupim trzeba być, zeby tak nie zrobić.
  • Odpowiedz
  • 2
@Ranger sprawdź jeszcze raz. Chyba, że mówisz o wakacjach, które są dostępne od zawsze? W pisowskich wakacjach nie będzie odsetek.
  • Odpowiedz