Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dethklok: ty jakiś śmieszny jesteś XD to, że komuś przeszkadza durne zachowanie, typu jazda po szosie, gdy jest droga dla rowerów, to znaczy, że podoba mu się, jak ktoś zabija rowerzystę? XD
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: oczywiście, że są wypadki. Jako że mam rowerowe doświadczenie w Polsce i Anglii, to zdecydowanie lepiej i spokojniej jeździ się w Anglii.

Czasem kierowcy nie zdają sobie sprawy, że mniej doświadczony rowerzysta może łatwo stracić kontrolę nad rowerem. Z drugiej strony mnie również denerwują rowerzyści, wg których czerwone światło jest tylko dla pojazdów. Ogólnie średnio rozgarnięci ludzie są w każdej grupie, więc trzeba edukować ludzi i samemu dawać przykład!
  • Odpowiedz
@testovirondepot Ja się cały czas zastanawiam jaki proces myślowy zaszedł w głowie
@dethklok że z taką łatwością przypisał mi jak najgorsze intencje w stosunku do zupełnie obojętnych, obcych mi ludzi. Tylko dlatego, że jeżdżą na rowerze, a w swojej głowie ten typ wpisał mnie w szufladkę "samochodziarz".
Zobacz ile musi być w nim nienawiści, skoro tak łatwo przypisuje te cechy innym ludziom. Tacy ludzie mnie przerażają. Pierwszy by #!$%@?ł samochodziarza jeśli uszło
  • Odpowiedz
@kiszczak: jak widać niektórzy wmawiają se syndrom ofiary aby tłumaczyć potem okrucieństwo względem innym.

Ja już jestem na czarnej liście większości rowerzystów wykopu za jedną statystykę o jeździe po pijaku xD
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: @kiszczak: no ok, może trochę za duży skrót myślowy popełniłem względem Was - sorry. Po prostu ostatnio czytając co inni myślą o tych, co jeżdżą na rowerze mam wrażenie, że właśnie tak myśleliście. Nie za bardzo rozumiem tego całego hejtu na "pedalarzy" biorąc pod uwagę, że większość kierowców również popełnia masę wykroczeń (kto jeździ do 50km/h w terenie zabudowanym?). I jestem pewny, że ci "pedalarze", o których się negatywnie
  • Odpowiedz
Niestety taka negatywna retoryka prowadzona m.in. przez Was może prowadzić właśnie do takich wypadków.


@dethklok: xDDDDDDDDDDDDD

Co do @testovirondepot to czytając jego wpisy nie mam wątpliwości, że chciałby zrobić dokładnie jak ten winny kierowca.


@dethklok: nie chcialbym, pisalem ze czasami mam ochote jak widze takiego debila blokujacego droge na rowerze, zatrzymac sie i mu dac strzala na ryj xD i rower mu wrzucic do rowu za to ze jedzie srodkiem
  • Odpowiedz
co to pitoolenie? myślisz że w innych krajach niema wypadków?


@ciasteczkowy_otwur: w innych krajach są wypadki, w niektórych mniej, w innych więcej.
Fajnie by było, jak już jesteśmy w UE i aspirujemy do miana kraju zachodniego, żeby na drogach było bezpiecznie jak na zachodzie, żeby kierowcy i rowerzyści rozumieli przepisy drogowe, żeby infrastruktura drogowa umożliwiała bezpieczne poruszanie się rowerem i żeby janusze i sebastiany z małymi peniskami nie leczyli kompleksów kupując
  • Odpowiedz
może


@dymel: mocny argument na to, żeby kogoś karać setkami/tysiącami złotych #!$%@?ąc już o praktycznym braku możliwości egzekwowania tego prawa.
  • Odpowiedz
mocny argument na to, żeby kogoś karać setkami/tysiącami złotych #!$%@?ąc już o praktycznym braku możliwości egzekwowania tego prawa.


@malinq: jak dla mnie wystarczający argument przeciwko komuś kto ryzykuje czyjeś zdrowie i życie, jednocześnie łamiąc przepisy.
  • Odpowiedz
kto ryzykuje czyjeś zdrowie i życie

jednocześnie łamiąc przepisy


@dymel: które z tych rzeczy jest gorsze?

I zdefiniuj ryzykowanie czyjegoś zdrowia, bo stopnie ryzyka są różne i fajnie byłoby określić poziom od którego ludziom zabraniamy robić rzeczy. Samo to, że wsiadam do auta i jadę do pracy tworzy dla innych ludzi ryzyko którego nie byłoby gdybym został w domu - oczywiście zakładając działanie zgodne z przepisami.
  • Odpowiedz