Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McBreed:
Status się zmieni jak Poczta otrzyma stosowne zezwolenie oraz kwoty które ma pobrać od urzędu celno-skarbowego. Możesz też dostać pismo o konieczności złożenia w placówce upoważnienie dla Poczty Polskiej do dokonania odprawy celnej (jak wartość towaru przekracza 150 euro).
@pcela: ostatnio już dawałem upoważnienie, więc to załatwione.
Z dyfuzorem było tak, że dostałem list, ale tracking informował o zatrzymaniu przez celników itp.
A tutaj nic, wcześniej wysyłane EMS z Chin a teraz z Holandii priorytetowa paczka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@McBreed:
Czyli to Paczka Pocztowa, wg oznaczeń UPU.
I jeszcze jedno, to przesyłka wysłana z Holandii, czy tylko tranzyt przez Holandię?
@pcela: tranzyt przez postnl, wysłane z Chin.
W przypadku dyfuzora przy zakupie obniżyło mi kwotę końcowa o rzekomy VAT, który był i tak większy niż planowe 23%, a tutaj nic.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McBreed:
Czyli pewnie Chińczyk wysłał do swojego pośrednika, a ten nakleił nową etykietę i nadal ponownie w Holandii. Wtedy ty nie zapłacisz VAT-u i cła, bo to pośrednik w Holandii jest za to odpowiedzialny.
Niestety to paczka pocztowa, czyli przesyłka bez gwarancji terminu doręczenia. Do tego formalnie nadana w Holandii, więc jeszcze celnicy ją sprawdzą (nie będzie tego w śledzeniu) czy czasem zioła nie przewozisz.