Wpis z mikrobloga

Jeździł ktoś z was w #pocztapolska jako kierowca na C? Pojawiła się oferta w moim mieście, zrobiłem prawko dopiero co, jeszcze na dokument czekam, odbiór w przyszłym tygodniu. Warto się w to pchać na początek, czy unikać? ()
Niby państwowa firma, więc chyba wszystko na legalu musi być mocnym, czas pracy, i inne ważne rzeczy dla pracownika powinny być tip top ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Fota formularza zgłoszeniowego na to stanowisko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#praca #bekaztransa
Ciastek993 - Jeździł ktoś z was w #pocztapolska jako kierowca na C? Pojawiła się ofer...

źródło: comment_1653406790jPcFvWObdfrwTucCBAz66o.jpg

Pobierz
  • 23
@Ciastek993: byłem 5 lat temu na rozmowie też na kat C. Ogólnie pensja słaba bo nawet trzy z przodu nie zaproponowali, jedyny plus że wszystko na papierze, jest grafik wyjazdów i jazda chyba głównie po urzędach pocztowych i ładujesz worki z listami itp. Nie wiem co Ci teraz zaproponują ale na kokosy nie licz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jalop: jako kierowca ciężarówki to tak, wcześntekstiej autobusem jeździłem :d
@BartekZK: dobra, wysłałem zgłoszenie, zobaczymy ile teraz faktycznie proponują, jak z godzinami pracy, i w ogóle co tam się robi, jeśli zadzwonią.
@sberatel: Jedyny listonosz którego "znam" to facet co obsługuje moją ulicę, już z 10 lat tam pracuje ;d

@Tenczlowiektutaj: No właśnie myślę czy nie uderzyć tam, żeby ogarnąć jak ten transport działa, sama jazda to tam wui, ale jak działa to ładowanie, ustawianie towaru czy obsługa ramp, windy itp, nie wiem czy u prywaciarza jest takie coś jak jazda z kimś coby pokazał wszystko.

Wysłałem, jak zadzwonią, to napiszę ile
@Ciastek993: u prywaciarza też by cię nie puścił od razu pojedyńczo, już bardziej obstawiałbym, że w tej poczcie zrobiliby yolo 15min szkolenia i jedź młody dasz radę XD. Generalnie dużo zależy od regionu w jakim mieszkasz, ciężko podpowiedzieć jakie firmy będą dobre na start. Z doświadczenia ci powiem, że na CE miałbyś mniejszy #!$%@?, może jakaś stała linia kurierska w poczcie, bo samo C to wożenie drobnicy i pełno punktów do
@Tenczlowiektutaj: Wiem, wiem czytałem o tym, ale C to jest tak na teraz, żeby gdzieś pracować, w październiku studia zaczynam, więc tylko jazda po województwie, no i prawko udało się za friko zrobić ;P żeby jeszcze +E dorobić to już musiałbym dopłacać, a szkoda mi pieniędzy, bo jednak nie widzę w siebie w tym zawodzie na dłużej.

W sumie tak może być z tym szkoleniem, bo prywaciarz raczej mniej #!$%@? będzie
@Ciastek993: jeździłem na poczcie wrzesień/październik 2021 r. kasa 3200 brutto wtedy + dodatek stażowy 1% za każdy przepracowany u nich rok, przyszedłem tam jako świeżak bo dopiero zdałem prawko i 3 dni tylko z kimś jeździłem a potem już sam, robota nie była jakaś ciężka fizycznie ale godzin dużo niestety wychodziło ;/
@Polczlowiekpolzakolak: Planowanie grafików, linie(tylko kilka było spoko), system pracy w tym podmiany kierowców, ludzie, ruch uliczny(kiedy prowadziłem autobus, rozkłady niedostosowane), fotel w autobusie który miałem przypisany do siebie ;d strasznie mnie od niego krzyż #!$%@?ł, jak były jakieś problemy z autobusem to często trzeba było zgłaszać usterkę po kilka razy, a i tak auto wyjeżdżało na linię jako "naprawiony" ;dd
Kasa też wiadomo, zarabiałem około 2800zł lub ~3000zł jak się miało