Wpis z mikrobloga

Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi fryzjerzy czy kocie spa.
Czekamy na upadłości następnych zbędnych biznesów które są naroślą na tkance gospodarczo-społecznej czyli pośredników nieruchomości, ekspertów social media czy instagramowych influencerów.
Ci ostatni to i tak już raczej zaczynają przypominać akwizytorów tylko z dostępem do internetu
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
mookie - Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi...

źródło: comment_1653473119OLlBwpZBFwcIIkH8DHWEgh.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
@mookie: to jest stan polskiej gospodarki. zadnych firm, zadnych technologii, tylko uslugi z telewizora na kredyt. Bardzo szanuje takie sklepy dla psow i zwierzat, barberow i inne, ale to sa uslugi przeznaczone dla zamoznych ludzi, a takich w Polsce nie ma. To, ze ktos wzial na nich kredyt i im dal 500zl, nie oznacza ze takiego biedaka stac na takie uslugi,
  • Odpowiedz
@mookie: to jeden z elementow. gorzej, ze ten trenerpersonalny tez pieniedzy nie wyda i obok niego padnie tez sklep z odzywkami xD ale no czasy 'posiadania pieniedzy' wracaja do łask, a wszyscy co sie wypstrykali z oszczednosci beda zrec mirabelki i szczaw
  • Odpowiedz
@mookie: Znajoma tydzień temu zamknęła kwiaciarnie która była z 15 lat. Zus, czynsz, prąd firmowy, ceny zakupu roślin były już za duże, nie do utrzymania. Jedyna hurtownia napoi w mieście też się zamknęła, ludzie już nie mają pieniędzy na nic. Colka, kwiatek to towar luksusowy
  • Odpowiedz
psi fryzjerzy

@mookie:
Akurat psi fryzjerzy są potrzebni, bo wiele popularnych ras i ich mieszańców nie ma sierści tylko włos który rośnie w nieskończoność i zamienia się w filc, który w dłuższym czasie szkodzi zdrowiu zwierzaka. Coś jak owce, które po latach selekcji przez hodowców muszą być golone regularnie żeby nie cierpieć na choroby skóry i nie wyglądać pic rel.
smk666 - > psi fryzjerzy
@mookie: 
Akurat psi fryzjerzy są potrzebni, bo wiele popu...

źródło: comment_1653474409idUZuPqW13CNPrVnXVTL6s.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mookie: Wy ewidentnie macie coś z głową XD Oczywiście, że jest wiele usług, których istnienia sam nie rozumiem i nigdy nie wydałbym na nie pieniędzy, ale cieszyć się z upadków i zamykania firm?
  • Odpowiedz
@mookie: Tak, niech zamykają głupie (wg wykopków) biznesy i idą na etat albo na bezrobocie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miarą dobrobytu gospodarki jest wg mnie jak takie drobne, pozornie głupie biznesy prosperują. To znaczy, że ludzie mają dużo pieniędzy i mogą sobie pozwolić na wydawanie na bzdety, ludzie na bzdetach zarabiają, biznes się kręci, wszyscy są szczęśliwi. Widać to po takich małych miasteczkach właśnie. Że nie masz
  • Odpowiedz
@Warrior_97: ja sie nie ciesze z zamykanych biznesow tylko z tego, ze moze w koncu jak to konkretnie #!$%@? to ludzie sie obudza. Nie dogonilismy zachodu tylko nabralismy kredytow, ktore beda splacac jeszcze dzieci beneficjentow.
  • Odpowiedz
@Warrior_97: cały czas brakuje rąk do pracy w wielu potrzebnych zawodach (przemysł, rolnictwo, obsługa klienta etc.) które kiedyś wykonywali nisko wykwalifikowani ludzie, ale ekonomia sterowana tanim pieniądzem dała im szansę łatwego biznesu, stąd większość osiedlowych głupków z miast zostało personal trajnerami a karyny robią kasę świecąc cycami na instagramie.
Efekty tego odczuwamy dziś w postaci choćby wysokiej inflacji, ponieważ brakuje ludzi do prac (tych potrzebnych). Upadki gównobiznesów są naturalne i potrzebne,
  • Odpowiedz
@mookie: Regularnie korzystam z psiego fryzjera. Uważam że to potrzebny zawód, bo sam nie mam środków którymi dał bym radę wyczesać mojego kundla. Ale zapomniałem, że pies to tylko łańcuch i do budy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bolololo00: Nabraliśmy kredytów? Kto? Ludzie uczciwie prowadzący biznesy, tworzący miejsca pracy, odprowadzający podatki? Oni nabrali tych mitycznych kredytów i zadłużyli dzieci beneficjentów? XD Kredytów to nabrał ewentualnie rząd jeden drugi czy trzeci.
  • Odpowiedz
@mookie:
W mniejszej miejscowości (20 tys. mieszkańców), w której mieszkam 20-30% tego typu lokali użytkowych stoi pustych od 2-3 lat.
Nawet nigdzie nie ma ogłoszeń dotyczących sprzedaży / wynajmu.
  • Odpowiedz
@Invisum-69: Daj spokój, kiedyś pies jadł spleśniałe resztki i siedział skołtuniony na podwórku, czekając ewentualnie na uderzenie kijem, ale to były dobre czasy, bo warto było mieć pieniądze i nie było gównobiznesow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: ja to tez zauwazylem od jakiegos czasu. Jak ktos nie ma lokalu uzytkowego w dobrym miejscu to tez mogl utopic kase jak liczyl na kokosy z wynajmu

Daj spokój, kiedyś pies jadł spleśniałe resztki i siedział skołtuniony na podwórku, czekając ewentualnie na uderzenie kijem, ale to były dobre czasy, bo warto było mieć pieniądze i nie było gównobiznesow ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Warrior_97: z rozmowy
  • Odpowiedz
@Bolololo00: Ale wiesz, że beneficjenci 500+, 13 emerytur etc raczej nie byli odbiorcami uslug typu barber, psie spa czy trener personalny? Z takich firm korzystali i korzystają przede wszystkim wykwalifikowani pracownicy korpo z dużych miast XD
  • Odpowiedz
@Warrior_97: zdecydowanie #!$%@? byli :D Im biedniejszy i glupszy tym bardziej chce sie pokazac. On sobie nie bedzie sam diety ukladal on se znajdzie coacha :D Phii fryzjer to dla biedoty ja teraz do barbera tylko chodze itd. To samo z kredytami na mieszkania. Im mniej zarobkow tym wiekszy procentowo kredyt, po korek. Gdyby beneficjentami 500+ i podnoszenia minimalnej nie byli oni to zaden biznes by teraz nie padal. Bo dla
  • Odpowiedz