Wpis z mikrobloga

Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi fryzjerzy czy kocie spa.
Czekamy na upadłości następnych zbędnych biznesów które są naroślą na tkance gospodarczo-społecznej czyli pośredników nieruchomości, ekspertów social media czy instagramowych influencerów.
Ci ostatni to i tak już raczej zaczynają przypominać akwizytorów tylko z dostępem do internetu
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
mookie - Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi...

źródło: comment_1653473119OLlBwpZBFwcIIkH8DHWEgh.jpg

Pobierz
  • 153
Regularnie korzystam z psiego fryzjera. Uważam że to potrzebny zawód, bo sam nie mam środków którymi dał bym radę wyczesać mojego kundla. Ale zapomniałem, że pies to tylko łańcuch i do budy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Invisum-69: problem jest taki, że została zachwiana proporcja w piramidzie potrzeb społecznych, widać to mocno w dużych miastach gdzie na nowych osiedlach masz 2 psich fryzjerów, studio treningu personalnego, 2 solaria,
@mookie:
No widzisz, dla mnie hydraulik nie potrzebny raz na pare lat, bo sam co nieco z hydrauliki ogarniam.
Piekarz osobno też mi niepotrzebny, bo markety mają swoje piekarnie. Mniej jeżdżenia. Popularny ostatnio jest też robienie chleba samemu.
Pielęgniarka to chyba są na to całe studia. Tylko są podobno dość ciężkie, praca też nie jakaś super w państwowych szpitalach no i płaca do dupy.
Nauczyciel podobnie.

Wszystko się ogranicza do popytu
@Invisum-69:

Regularnie korzystam z psiego fryzjera. Uważam że to potrzebny zawód, bo sam nie mam środków którymi dał bym radę wyczesać mojego kundla. Ale zapomniałem, że pies to tylko łańcuch i do budy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A z łańcucha spuszcza się tylko jak cyganie we wsi :P
Mój pimpek też uczęszcza do fryzjera, chociażby dlatego, że nienawidzi wody i zamiast sama z nim walczyć (mały nie
to że ty nie dostrzegasz potrzeby istnienia jakiegoś biznesu, to twój problem. Idąc tym tokiem rozumowania, nie jesz na mieście, zamknąć restauracje, nie jeździsz komunikacją, zlikwidować, nie chodzisz do kosmetyczki...


@justypl: nie porównuj proszę psiego fryzjera do komunikacji albo restauracji. Widzisz wszystko jest fajnie, jak ktoś wykonuje te niewdzięczne zawody typu produkcja, sprzątanie, pieczenie chleba czy wożenie ludzi autobusem. Czy myślisz że ludzie robią to bo lubią? Gdyby każdy robił to
@Warrior_97: Nie ma problemu z tym, że takie biznesy się otwierają. Wszak jest globalizacja i ludzie już nie żyją pod miotłą jak w 1990 roku, ze jak zobaczyli Berlin Zachodni i widzieli, że w sklepie, normlanie można kupić spodnie dżinsowe, to naturalnie że też tak chcieli. Tylko w teorii 'ucywilizowania człowieka'.
W praktyce niestety -> zaciągnięte pożyczki przez rząd przy poklasku ludzi (skoro wygrali tym wybory, to oznaczało, że ludzie niechcący
@Deska_o0: to czego potrzebujesz na codzień - musisz się ubrać, zjeść, przetransportować, umyć.
Ktoś to musi robić, ludzie zapomnieli że kurtkę ktoś musi uszyć, mięso wyhodować, chleb upiec a dom wybudować.

Chiny nie chcą być już fabryką świata, a spichlerz Europy (Ukraina) pogrążony jest w wojnie. Jeśli sami nie zaczniemy produkować, to będziemy zdychać z głodu - ale nasz pupile za to będą mogły się ostrzyc u psiego fryzjera.

Staram się
- musisz się ubrać, zjeść, przetransportować, umyć.


@mookie: ale zdajesz sobie sprawę że ludzie mają większe oczekiwania od życia niż nażreć się? nie mierz wszystkich swoją miarą, poziom życia się podniósł to i można żyć przyjemnie, nie każdy jest robolem w fabryce jebiącym po kilkanaście godzin dziennie i takie osoby chcą żyć na wyższym poziomie skoro włożyły wiele pracy w zostanie specjalistą w swojej dziedzinie, a cieszenie się z czejegoś bankructwa
ale zdajesz sobie sprawę że ludzie mają większe oczekiwania od życia niż nażreć się?


@Deska_o0: zdaje sobie sprawę także z tego że świat się zmienia, i jeśli ludzie nie będą mieli co żreć to ich ambicje i oczekiwania nie będą miały żadnego sensu, bo człowiek ma własną piramidę potrzeb, która powoli zaczyna szwankować właśnie ze względu na zaburzenie w ekonomii.
@mookie: podzielisz się źródłem na to:

złowiek ma własną piramidę potrzeb, która powoli zaczyna szwankować

i na to też by się przydało

Chiny nie chcą być już fabryką świata

oczywiście nie jesteś hipokrytą i pracujesz na produkcji? czy dotyczy to tylko osób które pracują w branżach których usługi są poza twoim budżetem?