Wpis z mikrobloga

@marcooo80: mam ważniejsze tematy społeczne, uwarunkowane tym gdzie żyję, więc sprawy BLM w Polsce dotyczyły mnie tak samo, jak sprawy Tajwańczyków. Nie mniej jednak, jeśli ktoś chce wyrazić swój sprzeciw przeciwko łagrom w Rosji, czy wyzysku Afryki, albo cokolwiek -> nic mi do tego. Ja wyrażam sprzeciw przeciwko władzy w Polsce, ale jeśli ktoś czuje potrzebę kładzenia się na posadzce w imię jakiegoś protestu (nieważne, ze dla mnie on tez był
no to może protest pod ambasadą by miał jakis sens, jeżeli ktoś bardzo chciał coś pokazać amerykańskiej władzy.


@x-odus: Obstawiam, że to konkretne miejsce zostało wybrane z powodu jego symbolicznego i historycznego znaczenia. Ale to tylko moje zgadywanie.
@marcooo80: Może i miałbym z nich bekę, tylko problem polega na tym, że od dawna największą grupa, która tak mocno przesiąknęła iluzją wirtualnej, internetowej rzeczywistości, że wydaje jej się, że żyje w USA i jest się gotowa brać za łby o jakieś amerykańskie tematy kompletnie nas nie dotyczące jest nikt inny tylko rzesze młodocianych polskich prawaków konfederackich czy tam podobnych. Serio, nikt tak bezmyślnie nie ekstrapoluje amerykańskich uwarunkowań na nasz grunt
@PanPrezes_PL: no to ani nie jest hipokryzja ani się nie wyklucza xD każdy wie że był kryminalistą ale chodzi o to że został zabity przez policjanta co jest dokładnie nagrane, o ile się nie mylę policja nie ma prawa uśmiercać ludzi przed wyrokiem
@Xuzoun: no i dalej nie rozumiesz. Był floryda, był koleś z fajkami, był inny którego #!$%@?ł gliniarz strzałem w plecy, a potem podrzucił broń żeby sie zgadzało ale miał pecha bo ktoś to nagrał i dziesiątki innych podobnych sytuacji
@marcooo80: Ja kiedyś się tak #!$%@?łem, że #!$%@? się i chwile leżałem tez tak jak oni, ale to było jeszcze przed tym i zanim to stało się modne, ale w sumie i tak mi wstyd ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@qwlghm:

A pamietacie tych frajerow kopiujacych trendy z USA ktorych nawet nie rozumieja xD?

@marcooo80: skąd wniosek, że nie rozumieją? Wiedza na temat systemowego rasizmu w USA to nie jest wiedza tajemna.


@qwlghm: straszny ten systemowy rasizm chlip chlip łatwiejszy dostęp do szkół chlip chlip policjanci bojący się podnieść rękę na przestępców by nie zostać oskarżonym o zbrodnie na tle rasowym…. Itd. XD

Całkiem przypadkowo Floyd czarny zmarł a
@GrochenMochen: Problem rasizmu w USA powinien nas obchodzić tyle co zeszłoroczny śnieg. Inna historia, inna kultura. Czy my w Polsce mieliśmy czarnych niewolników albo braliśmy może udział w tym procederze żeby za niego przepraszać i w ogóle kajać się o to?

Warto by za to było może przypomnieć że w Polsce to chłopstwo przez całe wieki było traktowane niczym niewolnicy, zależni od swojego pana. Nie mogli bez jego zgody opuścić wioski,
@marcooo80: to jest typ czlowieka ktorzy do konca zycia bedzie twierdzil ze jest mesjaszem pokoju madrosci i sprawiedliwosci i jego osoba jest najwyzszym spelnieniem cnot ludzkosci ponad caly plebs i kazdy kto go nie podziwia to odpad do utylizacji.
Ten sam rodzaj czlowieka samobiczowal sie w sredniowieczu czy palil zydow w obozach.
Kurna, kwintesencja tego portalu. Dajcie już sobie spokój z tym Jerzym i cała akcja BLM, a raczej skupcie się na problemie resizmu w USA i w innych krajach.


@GrochenMochen: Można się czymś po prostu interesować.

straszny ten systemowy rasizm chlip chlip łatwiejszy dostęp do szkół chlip chlip policjanci bojący się podnieść rękę na przestępców by nie zostać oskarżonym o zbrodnie na tle rasowym…. Itd. XD


@kochamschabowe: Mogłeś od razu dać
@qwlghm: Przyczyn tego, ze są biedni i gorzej wykształceni jest wiele. Jakby faktycznie gorzej im płacono to dlaczego nie zatrudniają samych czarnych w złych korporacjach?

Problemem często jest to, ze są wychowywani bez ojca. Slumsy często wynikają z przeszłości - niestety zajmie wiele lat zanim społeczność się ogarnie.

U Ciebie widać zaślepienie. W marszach czarni dopuścili się drastycznych czynów za które powinni być wsadzani do więzienia. Nikomu nie życzę by białego
@eyehategod: Przeczytaj z zrozumieniem. Pytam czym to się rozni. Barbarzyńska napaść i bicie deska (można kogoś zabić popychając go) od tego co się wydarzyło? Protestami i brutalnymi napaściami udowodnili kim są. Jakby zależało im na sprawiedliwości dewastowaliby wyłącznie komisariaty a nie sklepy niewinnych ludzi, którzy mogli nawet być po ich stronie.