Wpis z mikrobloga

Mircy zmieniam pracę i technologię na #java i #selenium czyli szeroko pojęte automaty. Chciałbym kupić Macbooka ale zastanawiam się czy warto szukać jakiegoś używanego MacOS (macbook albo mac mini) do sprawdzenia kompatybilności z tym w czym będę robił czy w ciemno cisnąć od razu w ARM (Air M1 albo poczekać na M2 jeśli ogłoszą na WWDC). A może hackintosh? Mam lapka który w prawdzie miał iść na handel ale może poczekać miesiąc czy dwa a wiem, że ludzie stawiają na nim hackintosha.
#macbook #apple #programowanie #qa
  • 14
@lodowka_z_piwnicy: do nowego kompa i tak muszę dozbierać więc jeśli przed październikiem ogłoszą M2 to i tak zdążą go wypuścić zanim go kupię ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej zastanawiam się nad tym czy kupić nawet 3-4 letnią i5, zobaczyć czy mi to wszystko zagada i sprzedać z małą stratą gdy wyjdzie Air M2 czy nie bawić się w półśrodki i kupować w ciemno ARM jak będzie kasa
@HachiRoku: Nie ma żadnego sensu kupować dzisiaj maka na intelu (wiem co mówię, mam takie dwa). Grzeją się okrutnie, bateria średnia, wentylatory hałasują przy większym obciążeniu.

Hackintosh to opcja zupełnie daremna, kupa czasu zmarnowanego na konfigurację a w zasadzie nic z tego nie masz poza problemami.

Jeśli chodzi o sprawdzenie czy system Ci podejdzie i kompatybilność to weź na próbę jakiś serwis chmurowy typu Mac in cloud.

Jak będzie ok to
@HachiRoku: Chyba nawet na AWS możesz mieć maka, pewnie nie jest tanio ale w parę dni ogarniesz czy wszystko działa a mimo wszystko sumaryczny koszt niższy niż bawić się w kupowanie i odsprzedaż paroletniego złomu
w parę dni ogarniesz czy wszystko


@dziadmankowy: tbh to wystarczy mi kilka godzin na postawienie środowiska, sprawdzenie czy się buduje i zrobienie 2-3 commitów żeby sprawdzić czy wszystko gra i buczy jak na windowsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)