Wpis z mikrobloga

Słyszeliście o sprawie Małgorzaty Szabatowskiej?
Młoda kobieta zaginęła w Krakowie, w dzielnicy Kurdwanów, pochodziła z Podkarpacia, ale mieszkała sama we własnym mieszkaniu w Krakowie - zakupionym jej przez jej "przyjaciela" księdza. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kobieta miała bardzo bliską relację z tym księdzem. Gdy zaginęła ostatnie sygnały z jej telefonu zostały odebrane z terenu Zakrzówka - teren przeszukany, kobiety tam nie było. Jakiś czas później bezdomny szukający złomu znajduje na kompletnym #!$%@? ciało. Ciało okrada i zostawia jakby nigdy nic. Później przypadkowo zostaje przesłuchany przez policje i okazuje się, że rzecz, którą przygarnął należy do zaginionej Małgorzaty. Wtedy przyznaje się, że znalazł ciało i podaje lokalizacje policji. Policja jedzie, potwierdza. Ciekawostką jest, że ciało zostało zakopane jakieś 3 km od ośrodka, w którym zazwyczaj nocują księża przyjeżdżający z delegacji. Ksiądz - przyjaciel Małgorzaty - mógł też nocować w tym miejscu ponieważ robił doktorat w Szwajcarii, więc jeśli wracał to przebywał właśnie w takich ośrodkach. Kolejną ciekawostką jest, że pomimo zażyłości tej relacji, zakupienia mieszkania tej młodej dziewczynie i wieloletniej przyjaźni - ksiądz nie pojawił się na jej pogrzebie. Ksiądz ten otrzymał również zakaz powrotu do Polski - prawdopodobnie z kurii.

Nie jest to jedyna sprawa z Krakowa, powiązana z kościołem i nieschwytaniem sprawcy. Polecam wam poczytać o sprawie Roberta Wójtowicza, do dzisiaj nie wyjaśniona, pojawia się tam prawdopodobnie wątek homoseksualny i dwóch księży zamieszanych jest w tę sprawę: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/sprawa-roberta-wojtowicza-nowe-ustalenia-czy-to-ksieza-zabili-mlodego-studenta/386xeng

W dziwnym kraju żyjemy, gdzie sukienka chroni zabójcę lepiej niż adwokat.

#krakow #kryminalnykrakow #zbrodnia #morderstwo #zabojstwo #zbrodniadoskonala #kosciol
  • 153
@marsellus: nie wiem kto jest winny, to wszystko tylko poszlaki. Faktem jest, że młoda, inteligentna dziewczyna nie żyje, a sprawca do dziś nie został złapany. To nie był napad na ulicy, tylko ktoś do niej przyszedł. Ktoś ją znał. Jaki miał motyw? Co taka osoba mogła komuś zrobić? Dodatkowo sprawca pofatygował się żeby zabrać zwłoki z mieszkania, wykopać jakiś płytki grób i ją zakopać w miejscu trudno dostępnym i mało uczęszczanym.
@prze_galant: nie, wystawało to ograbił trupa i #!$%@?ł. Kurcze czasem mam wrażenie, że siedzę tu z 6. latkami. Grób był płytki - 10 cm - zmierz sobie szerokość swojej klatki piersiowej. Kalkulacje pozostawiam tobie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@little_muffin: Tak na przyszłość, to komuś się zostawia "matmę" a nie kalkulacje, pzdr.
@trueself: Przecież to fake news z dupy wzięty. Dodatkowo ktoś nawet takiego babola nie ogarnął, żeby było chociaż minimalnie prawdopodobne, a tak to wyszło gówno dla wykopków oczerniający duchownych i osoby wierzące. Wszystko robią byleby zniszczyć największą organizację charytatywną jaką jest kościół katolicki.
@qerezz: Podejrzewam, że chodzi o pewną szkołę średnią, która znajduje się w niedalekich Piekarach (około 3 km od Liszek, to zresztą gmina Liszki). Liceum prowadzą księża misjonarze, fundatorką szkoły była pewna pani ze Szwajcarii - bogata, religijna, niezamężna i bezdzietna, która do chwili swojej śmierci (jakoś dwa, trzy lata temu) finansowo wspierała szkołę i Zgromadzenie. Wiem, bo mój syn uczył się tam w latach 2010-2013. Ten "ośrodek" to wielka szkoła, z