Wpis z mikrobloga

Heja,

i tak będę to dalej konsultował w klinice, w której się leczę, ale takie pytanko co sądzicie.

Robię sobie zęby. Nigdy niestety nie dbałem o nie zbyt mocno, zmienia się to dopiero ostatnio jak się zainteresowałem tematem. Jakiejś tragedii nie ma ogółem patrząc na to jak bardzo nie pilnowałem higieny jamy ustnej, ale jest też sporo do zrobienia.

Na samym początku poszedłem do ortodonty, ale on odesłał mnie na serię rzeczy do ogarnięcia zanim założę #invisalign takich jak: higenizacja (done), leczenie zachowawcze (czekam na ostatnią wizytę w tym temacie) i implantacja jednego zęba, który straciłem przez #!$%@?ą dentystkę (zabieg już umówiony).

Jako, że za ok. 2 tyg będę już zrobiony i będę mógł zaczynać z invisalign to wróciłem myślami do tej pierwszej konsultacji. Sam już wcześniej byłem tego świadomy i dlatego poszedłem do specjalistki, która oprócz tego, że jest ortodontą to jest też ortognatykiem. Mianowicie mam wadę zgryzu - retrogenia (w karcie wpisane jako zgryz przewieszony). Żuchwę mam naturalnie szeroką i kwadratową, ale właśnie przez to cofnięcie wyglądam jak stereotypowy #przegryw z profilu.

Doktorka powiedziała, że mam wadę klasy II szkieletową, ale jest to na tyle małe przesunięcie, że nie kwalifikuję się do operacji typu BSSO (cięcie żuchwy i wysuwanie jej do przodu) no i ogólnie nie poleca w moim przypadku, bo za dużo zachodu jak na coś takiego. Można wszczepić implant podbródka co najwyżej, ale to nie będzie potrzebne po leczeniu invisalign, bo z tego co zrozumiałem aparat ma mi wyciągnąć żuchwę na tyle na ile to możliwe i cofnąć łuk szczękowy.

I moje pytanie i konkluzja są takie: czy invisalign ma realnie szansę zmienić kształt szczęki/żuchwy tak, że z profilu nie będę już wyglądał jak #incel ? Mam tę szczękę nienajgorszą i chciałbym to wyeksponować, żeby wskoczyć na level #chad a boję się, że bez grzebania w gnatach to niemożliwe i aparat mi co najwyżej wyprostuje zęby.

#zeby #stomatologia #dentysta #ortodoncja #ortognatyka #zuchwa #looksmaxing
MarteenVaanThomm - Heja,

i tak będę to dalej konsultował w klinice, w której się l...

źródło: comment_16537513459ySHQw3AmIGlIC24uj6rQJ.jpg

Pobierz
  • 33
@FocentDiutt: wszystko tam, drogo, ale nie mogę nie polecić póki co. No i prawie każdego celebrytę tam robią/zrobili, więc raczej się znają na rzeczy. Nie wiem tylko czy nie robią mnie w butelkę z tym poprawianiem profilu twarzy aparatem, jakoś cieżko mi zaufać, ale z drugiej strony ciężko by mi było pójść na operację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: na lipiec dopiero zapisany jestem, ale jak dadzą mi taki wybór to biorę aparat czy ten invis, operację to zawsze później można zrobić, a narkoza i reconwalescencja to nic przyjemnego, drożej by mnie urlop kosztował niż cała reszta leczenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarteenVaanThomm: aparat/invisalign niewiele zmieni w profilu. Zawsze możesz zrobic samą genioplastyke jak nie jest wskazana operacja jedno/dwuszczekowa.
Dla pewności możesz tez skonsultować się z innym, bardziej doświadczonym chirurgiem co o tym sądzi. W Warszawie śmiało możesz iść do Walerzaka albo Wiśniewskiego.
Mi po założeniu aparatu a później szyny żuchwa cofnęła się jeszcze bardziej do tyłu i wada zrobiła się sporo większa.
@MarteenVaanThomm Sam aparat nie zmieni Ci tak bardzo kształtu szczęki. Sama noszę Invisilign, wada: tyłozgryz. Dodatkowo oprócz aparatu mam też zamontowane wyciągi (takie gumeczki jak w normalnych aparatach, które pomagają odpowiednio wyrównać zgryz). Porównując profil szczęki sprzed 8 miesięcy (bo tyle już nosze już aparat) faktycznie widać różnicę, jednak nie jest ona tak dramatyczna jak na zdjęciu które załączyłeś.