Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym złożyć swój pierwszy komputer do gier w full HD na wysokich/ultra. Nie chce się bawić w żadne podkręcanie, OC itd., zależy mi na optymalnym wykorzystaniu podstawowych funkcji zestawu. Fajnie by tez było, gdybym nie musiał za rok wymieniać któregoś komponentu. Jak oceniacie ten zestaw? Czy waszym zdaniem warto coś wymienić, żeby lepiej pasowało do pozostałych komponentów czy jest w miarę ok? Gdybym chciał go kupić to by mnie wyszło koło 4K PLN za wszystko. Każda porada i opinia od bardziej doświadczonych kolegów będzie dla mnie bardzo cenna, także proszę o komentarze pod wpisem lub PW. Poniżej mój zestaw: Procesor - AMD Ryzen 5 5600X BOX

Płyta - MSI B550M PRO-VDH WIFI

Grafika - AMD Radeon RX 6600 (XFX Speedster SWFT 210 8 GB)

Dysk - KIOXIA Exceria G2 1TB SSD

RAM - Adata XPG Gammix D10 DDR4 16GB (2 x 8GB) 3600 MHz CL18

Obudowa - GENESIS IRID 503

Zasilacz - be quiet! Pure Power 11 600W CM 80+ Gold
#komputery
  • 9
@SzpinakBiurowy:

ram 3600cl18 nie jest szybki do końca, przy tych taktach nie powinno byc więcej niż cl 16.

5600X BOX

brakuje fera 5

poza tym nie widzę aby z nim coś było nie tak (no i oprócz obudowy, ale zakładam, ze szkoda Ci kasy na dobrą). Chyba, że zależy Ci na ray tracingu, to karta graficzna jest 'nie tak'.

jak nie zależy Ci na wifi to możesz i to brać, temu
@SzpinakBiurowy można pójść w 5600 bez X jeżeli znajdziesz nieco taniej. No i można też w Intela 12th gen właściwie w bardzo podobnej cenie.

Ja bym wziął innej marki pamięci. No i pewnie też inną obudowę (ventus vt4?)
@majk3l: obudowa mi wychodzi za 149 zł. Czy Twoim zdaniem warto jest dopłacać prawie drugie tyle, do Ventusa? Z kolei procesor + płyta to jest tutaj 1350 zł. Czy jak zmienię na intela i5 12400k to będzie zauważalny przeskok jakościowy? Tak sobie pomyślałem, że karta AMD lepiej się połączy z procesorem AMD, ale możliwe ze moja logika była błędna.
drugie tyle, do Ventusa


@SzpinakBiurowy: tyle to chyba do wersji ARGB ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam ventus, nie ważne czy większy VT4 czy mniejszy VT2 będzie w promkach w niewiele wyższe cenie od Irida.
A Genesis to taki średniak. Ciasno tam, ciężko przeprowadzić kable. Takie niuanse.

Z kolei procesor + płyta to jest tutaj 1350 zł. Czy jak zmienię na intela i5 12400f to będzie zauważalny