Wpis z mikrobloga

Nie boję się dentysty, mogą mnie kroić, wiercić, żaden zabieg nie jest mi straszny...

Boję się cholernych kosztów, gdzie zwykła kanałówka, licówka, to koszty powyżej tysiąca, a implant nawet 6-7 tysięcy :)


@Omicron: brawo, zdałeś test na dorosłego
@SkrytyZolw: @Tigermass: implant trzeba niestety w ciągu 3 miesięcy od ekstrakcji i to mnie wkurza :) chodzę z zębem, gdzie mam jakiś mały stan zapalny przy wierzchołku (po resekcji), na razie nie boli, ale sam nie zniknie. Niestety kość zanika po ekstrakcji, więc trzeba mieć niemal natychmiast 6k :)
@SkrytyZolw: jestem juz po leczeniu, mam ladne ząbki tylko piątka kiedys sie ukruszyla i mam jej taka jakby połowę(na wysokosci)

@Omicron: resekcja? O tym chyba nie slyszalem. U mnie wygląda to tak, ze dawno temu ząb mi sie ukruszyl i taki zostal, bo nie bylo kasy na robie z tym czegokolwiek. Kanalowego na nim nie mialem robionego, korzen jest zdrowy. Koronke mi odradzalo pare osob( w tym dentysta), bo to
@Omicron: nie, bez przesady. Czasami potrzeba więcej czasu. Przeciętnie to 3-6 miesięcy. Kość aż tak szybko nie zanika, a jak ekstrakcja jest atraumatyczna, to zanika w niewielkim stopniu. Głupotą jest chodzenie ze zmianą zapalną.

I nie 6k, tylko połowę, bo najpierw płacisz za samą "śrubę".
@SkrytyZolw: mam ząb, przecież napisalem(w czasie leczenia byl owinięty takim czyms metalowym, bo byla za mala powierzchnia, zeby przylepic zamek). Jest na tyle ukruszony, ze nie mozna go obudowac ani zalozyc koronki.
Koronke mi odradzalo pare osob( w tym dentysta), bo to moze kiedys odpaść. Sam tez jestem taki, ze wole dac raz te 6k i miec spokój na większość zycia(albo i cale) niz wydawac po pare lat 2k na koronke.

@SkrytyZolw: z komentarza wczesniej. Dwoch znajomych mialo koronke i jednemu odpadla po 5 latach, a drugiemu po 7, wiec sie troche zrazilem do tego pomyslu.
@SkrytyZolw: tylko ja mam takiego pecha w życiu, ze pewnie po paru latach odpadłyby ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Narazie niestety sa ważniejsze wydatki i wstrzymuje sie z tym, bo to tylko aspekt esetyczny, a nie zdrowotny wiec moze poczekać.