Wpis z mikrobloga

Jak ktoś mi pisze, że kraje południa jak Włochy czy Hiszpania/Portugalia są biedne, i nadają się jedynie na wakacje, to mam jedno wielkie LOL na twarzy. xD (o #azja nawet nie wspomnę, szczególnie o wschodniej Azji).
Jedyne miejsca do życia w Europie, ale Polacy uważają że życie na północy takie cudowne, bo więcej zarobią. xD

Ja tam nie wiem jak można żyć w państwach typu germańsko-skandynawskiego. To super kraje na wypoczynek czy zakupy, ale nie do życia. Są może stabilniejsze (ale czy na pewno?), ale znowu...nijakie i bez duszy. Ludy północy często emigrują lub przyjeżdżają na południe, i to nie bez powodu.

Może nie tylko ja nie trawię państw germańsko-skandynawsko-anglosaskich?

#europa #wlochy #hiszpania #skandynawia #emigracja
  • 6
@Xing77: ja też bym chciała mieszkać na południu, zwlaszcza we Włoszech, ale niestety tam bieda z pracą :-/ meh, może kiedyś mirabelka zarobi na dom tam, będzie sobie spokojnie żyła prowadząc B&b ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Xing77: Ja to w ogóle lubię tylko kraje, gdzie nie ma zimy i przez większość roku są jakieś godne temperatury w stylu 25+, a za klimatem idzie mentalność. Im cieplej tym zwykle bardziej otwarci i przyjaźni ludzie i więcej „kontrolowanego chaosu”, zamiast nudnego anglosaskiego porządku ( ͡º ͜ʖ͡º)
Choćby mi płacili niewiadomo ile, to nie chciałbym mieszkać w takiej Skandynawii czy innej tam Kanadzie, gdzie przez
@fuji: Mam dokładnie tak samo z pogodą. Klimat w Polsce jest dla mnie dobijający, a od zimnego dostaję niesamowitych migren.
Z tym, że taka skandynawska mentalność czy organizacja bardziej mi podchodzą niż mentalność ludzi południa, którzy jak na moje, są czasem zbyt krzykliwi, lub za bardzo się kierują zasadami kościoła (myślę głównie o Włoszech i Grecji). Ludzie południa są trochę bardziej ekstrawertyczni, bardziej emocjonalni, a to moim zdaniem nie świadczy o