Wpis z mikrobloga

Myślę o karierze #zycietruckera za granicą. Czy oprócz słabego kontaktu z rodziną/znajomymi są jeszcze jakieś większe wady tej pracy? Czy w rok w takich #niemcy albo #holandia da się odłożyć 30k jurków na czysto?

Planuję rok pracować, a później dwa lata bimbać w jakiejś Azji czy Ameryce Płd i tak w kółko. Czy pracodawcy będą później krzywo patrzeć na takiej luki w cv? #podroze #turystyka

#praca #pracbaza #bekaztransa
  • 14
@Towarzysz_Blackpill przygotowuje się do pracy w tym zawodzie, myślę, że nikt nie będzie na to źle patrzył, niedobór jest zbyt duży, bodajże 1/3 kierowców w Niemczech ma powyżej 55lat a zawód nie jest zbyt popularny. Raczej będą brali kogo się da dopóki nie wejdzie automatyzacja ten branży.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Towarzysz_Blackpill: kwota raczej ciężka do uzbierania przez swieżaka. Chyba, że będziesz spał w budzie przez rok. Opcja jest podszkolenia się najpierw, ogarnąć język i szukać transportu ponadnormatywnego bądź innego specjalistycznego.
Wady są dla każdego inne, ale słabo z miejscami na parkingach, sanitariaty w niektórych miejscach wołają o pomstę do nieba, kontrole służb coraz ich więcej, dużo buraków na rozładunkach. Na plandece to deszcz, mróz itp. Musisz rozwinąć firanę, zwinąć. Spedytorzy mogą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Flegamin1665338085: albo i więcej, tyle że trzeba pokombinować z pozwoleniem na pracę. Pamiętaj też że musisz sobie wynająć jakiś pokój, chyba że firma ma swoją bazę ale z doświadczenia wiem że lepiej takie miejsca omijać
@Towarzysz_Blackpill nie słuchaj tego narzekania. Zator na drodze to zjeżdżasz na parking, towar nie dojedzie na czas to dyspozytor jest od tego ze ma załatwić nowy termin rozładunku. Szukaj raczej w NL, DK. Od 3k miesięcznie zarobisz i więcej tez można jak tacho pozwoli. Przelicz sobie ile potrzebujesz wydać na jedzenie. Tak jak @Flegamin1665338085 napisal, teraz UK pięknie płaci. Robota jak kto lubi, ale nie narobisz się a zarobisz jeżeli nie masz