Wpis z mikrobloga

Czy jakiś programista wypwoardził się do Hiszpani pracować w IT? Nie zależy mi na życiu ponad stan ;) Raczej spokojnym życiu, w cieplejszym miejscu i #!$%@? się codziennie na kraj. Albo ktoś szukał info co i jak tam? Chodzi mi o streszczenie :) np jak ciężko znaleźć pracę, czy jest jakiś przymus znania hiszpanskiego na zaawansowanym poziomie, czy przyjmują w ogóle - wiem że jakieś IT mają, bo ostatnio w firmie której pracuję kupili jakąś hiszpańską firmę programistyczną z kilkoma gościa, ale tam nie ma miejsca dla mnie ;)

#emigracja #it #programista #programowanie #programista15k #hiszpania
  • 14
  • Odpowiedz
@Wierkoszek: Tam ogólnie z praca jest zupełnie inaczej niż u nas i poziom życia dużo bardziej zróżnicowany. U nas czy to Warszawa Kraków czy Rzeszów do roboty na magazyn może pojsc każdy a w Hiszpanii na południu to każda praca jest cenna. Jeśli będziesz zarabiał w Polsce czy np we Francji a mieszkał tam to spoko. Ale każdemu odradzam nigdy nie wyjeżdżaj szukać pracy w Hiszpanii chyba ze masz środki na
  • Odpowiedz
@Wierkoszek: ciężko znaleźć dobrze płatna prace, a po za Madrytem, Malaga i barcelona to już w ogóle. Jak szukałem to kiedyś w zaragosie proponowali mi 26k brutto rocznie jako senior Engineer xD
  • Odpowiedz
@Wierkoszek: poza pogoda ciężko znaleźć jakiś powód żeby ktokolwiek chciał wyjechać z Polski do Hiszpanii


@garbaty33: Myśle ze jeszcze mentalność i ceny nieruchomości. Polacy uwielbiają morze i dla wielu mieszkać przy takim to wygrać życie a w Hiszpanii mieszkać przy wybrzeżu nie jest wielkim kłopotem. Hiszpanie zdecydowanie bardziej zyja chwila i nie maja parcia na bogactwo
  • Odpowiedz
@Wierkoszek: Odradzam pracę w Hiszpańskich firmach, ich podejście do pracy jest zupełnie inne od naszego i idzie się tylko #!$%@?ć szczerze mówiąc. Nie dość że są leniami na potęgę to jeszcze kręcą, stopień lepsi od hindusów tylko.

Source: pracowałem jako dev w Hiszpańskiej firmie. Jak już to szukaj tam jakiegoś oddziału dużego zagranicznego korpo.
  • Odpowiedz
@Wierkoszek jak się czegoś dowiesz to możesz na priv pisać bo też interesuje mnie dosyć temat rynku it, jak tam jest z zatrudnianiem zagranicznych z podstawowym hiszpańskim. Jedyne co znalazłem to wgląd w stawki na linkedin ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
O hui to lepiej sie dowiedz trochę o funkcjonowaniu państwa tam xD


@DoubleAxxis: mógłbyś napisać parę słów żebym się dowiedział trochę o funkcjonowaniu państwa tam? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakie konkretnie bolączki? Jak to wygląda w porównaniu do Polski?
  • Odpowiedz