Wpis z mikrobloga

@Zolty__Szalik: co do stron to rockworld.pl albo miętus.pl a co do wędek to jesli splawikowy gruntowe to przydałyby ci się dwa kije, jeden do lowienia splawikowego lekki zestaw, a drugi do lowienia na grunt z większą gramatura wyrzutu zebys mógł śmiało łowić np na koszyczek z gruntu
@Zolty__Szalik: najlepiej taki dosc tani (sam zdecyduj ile to jest), dlatego ze nie wiesz co wybrac i co bedzie ci pasowac.
potem sie okaze ze kupiles cos czego nawet nie chces uzywac, na allegro masz pelno wszystkiego. Lepiej nie kupowac najtanszej wedki bo bedzie jak patyk z las sztywne i nie wygodne. Jak nie wiesz co konkretnie kupic to moge napisac jakis przykladowy koncept, tylko powiedz jaki budzet chcesz przeznaczyc, i
@Zolty__Szalik: kup coś czym można łowić z gruntu ( lub inaczej na drgającą szczytówkę - taka wędka będzie miała odznaczającą się kolorystycznie końcówkę wędki) taką wędką będziesz mógł łowić i z gruntu i na spławik, a jak zechcesz to i spining z tego zrobisz, najlepsze są 2,3 częściowe, nie składane, tylko musisz wziąć pod uwagę czy nie będzie za kłopotliwy dla Ciebie transport takiej wędki, bo te 2,3 częściowe składają się
ie kupować wędki, kołowrotki i tak dalej? Jaki sprzęt i za ile sprzęt dla początkującego? Jestem zielony w tym temacie, więc pytam o rad


@Zolty__Szalik: Na poczatku kup sobie np: Robinson feeder 110g , lub mikado trython feeder, plus kolowrotek np mikado nexton 3005 i koszyk do metody, cos w okolicach 30g, a na splawik bolonke 4m, np kongera jakiegos w okolicach 100zl, plus kolowrotek np mikado shinju 2000. To byl
@Zolty__Szalik: Najprościej zacząć ze spinningiem. Zestawy są najprostsze (linka, przypon, przynęta - w praktyce często musisz zawiązać tylko 1 węzeł), spakujesz się do plecaka, nie potrzebujesz foteli, wiader i tony sprzętu, tylko wędka, podbierak, pudełko z przynętami, nożyczki i jakieś narzędzia do wyhaczania ryby (do okoni polecam pęsetę).
@Zolty__Szalik: Jak masz w swojej okolicy dostęp do dobrego sklepu wędkarskiego to najlepiej pojedź tak, doradzą ci na miejscu, będziesz mógł dotknąć, pomachać, popróbować, porównać różne modele, zwłaszcza,że nie masz obycia.
Celowo napisałem dobrego sklepu, bo jak jakiś Janusz w powiatówce to już faktycznie lepiej w necie. Ja mogę polecić fishingstore.pl
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@l2habit: Szukam czegoś, już nawet pod sam spławik wystarczy, łapał będę raczej drobnicę w zarybionym oczku u mnie wsi. Budżet do 300-400 ziko, raczej bliżej trzystu. Warunki spartańskie, wiem, ale nie chce też wydać masy kasy na coś, co albo mi się nie spodoba, albo szybko znudzi. Jak mi się spodoba, to wtedy zainwestuje w lepszy sprzęt.
@Zolty__Szalik: Na drobnicę, małe zbiorniki i małe rzeczki, to może kup sobie bacik albo 2 (np. 4 i 7m), zależnie od warunków. Taniej się chyba nie da. Wtedy potrzebujesz do zestawu tylko podbieraka. Przypon ze spławikiem i haczykiem masz w zestawie za kilka złotych (kupujesz sobie od razu z 10-15 na zapas), do tego pudełko białych robali i łowisz.
@Zolty__Szalik: Za 300-400zł na początek to kupisz sobie już fajny sprzęt. Może kup sobie jakąś teleskopowe 3,6-3,9m z małym cw, do tego jakiś kołowrotek pod spławik, żyłkę 0,16 czy 0,18, pudełko, z 2 paczki haczyków, paczkę ołowiu, kilka spławików i paczkę stoperów, powinno starczyć. Ewentualnie bata albo jakaś matchowka.
@Zolty__Szalik: Trochę minęło i koledzy bardzo fajnie odpowiedzieli na pytanie ale stwierdziłem, że dorzucę coś od siebie bo niedawno przechodziłem to samo.
Znajomy polecił mi wędziska kongera, bo są dość tanie i w miarę dobre więc kupiłem odległościówkę carbomaxx 3,9m (ok. 100 zł) i jestem zachwycony. Hol nawet niewielkich ryb daje frajdę, wędka daje radę też przy większych rybach więc myślę, że jest dość uniwersalna.
Kołowrotek mam Okuma ale nie podam