Wpis z mikrobloga

Ukraińcy poruszający się po naszych drogach nie muszą przechodzić naszego badania kontrolnego (aka przeglądu)


Do czego zmierzam: Sporo Ukraińców jeździ po Polskich drogach samochodami zmodyfikowanymi w taki sposób, że Polak straciłby za to dowód rejestracyjny.
I nie, nie mam tu na myśli wieś tuningu czy innych tego typu rzeczy.
Przykładowo - wiele z samochodów na rejestracjach UA ma takie jakby dodatkowe szyby przed rejestracją. Te szyby powodują że rejestracja nie jest widoczna pod kątem - jedynie na wprost samochodu.
O przyciemnianych reflektorach (światłach mijania) nie wspomnę - u nas nie przeszłoby to przeglądu ze względu na brak homologacji.


Czy nie dojdzie do sytuacji, że będziemy mieli na drogach Ukraińskie wraki które będą ledwo jeździć i stwarzać zagrożenie?

#prawo #motoryzacja #ukraina #ruchdrogowy #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
@zamknij_morde_waski: Jak masz prawo mieć coś do ukrainca w Polsce? Choćby najgorsze rzeczy robili to i tak są najlepiej i trzeba im wybaczać!
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pisałem, że Ukrainiec będzie miał lepiej w pl niż sam Polak. To początki dopiero
  • Odpowiedz
@zamknij_morde_waski: Na początek myślisz sobie hmmm szuka atencji … ale teraz serio zajeżdża to takim smrodkiem onucy … kurcze potrafiłeś założyć tutaj konto i zrobić wpis ze spoilerem nawet a nie potrafisz wpisać w google tak prostego pytania? Tylko tworzysz historie z d..y
Policja może zatrzymać dowód rejestracyjny i prawo jazdy obcokrajowcowi … pierwszy wynik w google … ukraińskie wraki nie różnią się od polskich wraków, białoruskich czy ruskich.
  • Odpowiedz
@zamknij_morde_waski: to tylko pokazuje jak nasze przepisy sa chore gdzie przyjedzie obcy i nie musi sie do tego stosowac (co zrozumiale) gdzie takie aame przerobki w aucie z polskimi blachami to jak zbrodnia przeciw ludzkosci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak to prawo dziala ze po jednej stronie granicy mozesz legalnie posiadac marihuanen a po drugiej za to dostajesz grzywne lub zawiasy..

Walter white fajnie to rozkminial w
  • Odpowiedz
@zamknij_morde_waski: Dzieciaku kiepska wymówka że nie chciało Ci się prostego pytania wpisać w google … bo zamiast jednego pytania w google wywaliłeś elaborat na A4 tutaj … i to Ci się chciało?
Ja mam 12 lat konto i to o niczym nie świadczy … no Twoje 8 … hmmm co było 8 lat temu … hmm 2014 ?? Zajęcie Krymu??
Przypadek … nie sądze ;)
  • Odpowiedz
@zamknij_morde_waski: @kultywator: No właśnie też mnie to zastanowiło ostatnio - auto na ukraińskich blachach miało tak przyciemnione przednie szyby, że ledwo można bylo dostrzec sylwetkę osoby w środku.

Pomijam fakt legalności - kurde jak to musi być upierdliwe do prowadzenia.
  • Odpowiedz
@PeterFile: to akurat prawo międzynarodowe, z jednej strony są plusy wyśrubowanej kontroli, z drugiej wyobraźmy sobie cztery przeglądy techniczne w drodze autem na urlop do Chorwacji ;) Tak poza tym to chyba Policja i inne służby mają narzędzia jeśli widzą, że coś z autem nie tak.
  • Odpowiedz
to tylko pokazuje jak nasze przepisy sa chore gdzie przyjedzie obcy i nie musi sie do tego stosowac


@PeterFile: no tak działa Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym, inaczej nie dałoby się podróżować między krajami bo każdy ma tam swoje "racje",
my też swoimi autami "możemy więcej" niż tubylcy w swoich krajach,
np. możemy mieć niehomologowane rozmiary opon do naszego auta a w np. Germanii jak napisane, że ma być 225/45R17 to
  • Odpowiedz
Ukraińcy poruszający się po naszych drogach nie muszą przechodzić naszego badania kontrolnego (aka przeglądu)

To znaczy tak zakładam - raczej polski diagnosta nie wbije pieczątki do Ukraińskiego dowodu rejestracyjnego


@zamknij_morde_waski: To samo ruskie i białoruskie tiry, chyba najgorsi uczestnicy ruchu drogowego, a jakoś nie widzę byś się zesrał o tych debili, którzy blokują ruch na autostradzie i ścigają się 50 km jeden obok drugiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
A ja wam powiem, że trochę rozumem opa. Niestety widziałem auta z naprawdę mocno nielegalnymi i idiotycznymi przeróbkami. Trochę złamow w stanie agonalnym (jednak z miast wojewódzkich takie auta polaków już parę lat temu raczej wybiło poza paroma wyjątkami).

Do tego w ciągu ostatnich paru tygodni kilku Ukraińców na moich oczach coś odwaliło. Myślę, że to kombinacja braku skilla i zagubienia na naszych drogach.

Po prostu bądźmy świadomi, że Ukraina to kraj
  • Odpowiedz