Wpis z mikrobloga

Ukraińcy poruszający się po naszych drogach nie muszą przechodzić naszego badania kontrolnego (aka przeglądu)


Do czego zmierzam: Sporo Ukraińców jeździ po Polskich drogach samochodami zmodyfikowanymi w taki sposób, że Polak straciłby za to dowód rejestracyjny.
I nie, nie mam tu na myśli wieś tuningu czy innych tego typu rzeczy.
Przykładowo - wiele z samochodów na rejestracjach UA ma takie jakby dodatkowe szyby przed rejestracją. Te szyby powodują że rejestracja nie jest widoczna pod kątem - jedynie na wprost samochodu.
O przyciemnianych reflektorach (światłach mijania) nie wspomnę - u nas nie przeszłoby to przeglądu ze względu na brak homologacji.


Czy nie dojdzie do sytuacji, że będziemy mieli na drogach Ukraińskie wraki które będą ledwo jeździć i stwarzać zagrożenie?

#prawo #motoryzacja #ukraina #ruchdrogowy #kiciochpyta
  • 24
  • Odpowiedz
@sobiera: @SpalaczBenzyny: wiem o konwencji ale bardziej mi chodzilo ze to wszystko smieszne gdzie jeden ma obowiazek miec normalne syzby a drugi obcy moze miec przyciemnione prawie pod 100% i raczej nic nie moga zrobic. To brzmi bardzo zabawnie wlasnie jak glupie sa przepisy ograniczajace jakies przerobki ktore wg ustawodawcy wplywaja na bezpieczenstwo a inny mosiek jadacy z takim 'tjuningiem' juz jest bezpieczny bo inne prawo go dotyczy.

Kolejny przyklad
  • Odpowiedz
@zamknij_morde_waski: Oni tam nie mają obowiązku przeglądów do aut osobowych i go po prostu nie ma. Więc tak będziemy mięli ukraińskie wraki chociaż oni bardziej zabieraja od nas samochody a nie zwożą i na prawdę tego idzie na potęge bo zawsze jak w robocie wracam ekspresówka która leci do granicy to mijam X samochodów na czerwonych blachach. Czasami kilkanaście jednym ciągiem i tak każdego dnia.
  • Odpowiedz
@PeterFile: jeżeliby będzie tych aut zbyt wiele to coś się zmieni,
To teraz "obliczone" na sytuację gdy takich aut jest mało i mają niewielki wpływ na sytuację na drodze, statystyka po prostu. Identycznie jest w np. komunikacji miejskiej z pasami bezpieczeństwa. Można jezdzic bez pasów, na dodatek na stojąco i jest OK.
  • Odpowiedz