Wpis z mikrobloga

Ostatnio po przyjęciu do pracy usłyszałem od firmowego działu HR, że w sumie miałem szczęście bo od mojego CV biła uwaga... negatywna energia. XD Od team leadera usłyszałem, że miałem dobre i zwięzłe CV a od HR, że trzeba wiele rzeczy było poprawić. XD

I tym ludziom ktoś płaci pieniądze za to co robią. XD

#bekazhr #pracait #bekazpodludzi #pracbaza #praca
AusserKontrolle - Ostatnio po przyjęciu do pracy usłyszałem od firmowego działu HR, ż...

źródło: comment_1655445641JysY1JmLZSorjz7SlgwLHs.jpg

Pobierz
  • 206
@AusserKontrolle z powodu Smart desk jeden dzień musiałem kiedyś pracować w HR w wielkiej korporacji na zachodzie. To co się tam #!$%@?ło to masakra: ale on ma beznadziejne zdjęcie (wypad), "po co przysłał CV skoro my szukamy kogoś na C krzyżyk a on wpisał tylko kropka Net" (tu powiedziałem im że to to samo, mogą go brać), "kolejna dziewczyna po TUM, oni (IT) mówili, że poprzednia była słaba" (wypad). Rozmowa jest o
I tym ludziom ktoś płaci pieniądze za to co robią. XD


@AusserKontrolle: Tylko ze co oni wlasciwie robia? Kiedys sie to nazywalo kadry i te kadry cos jednak robily.

Co wspolnego ma HR z rekrutacja?

Prosty przyklad:
U mnie w firmie sa rozne stanowiska. Elektryk, mechanik, roboyk, sps (nie wiem jak sie to fachowo nazywa ale niech bedzie programista sterownikow przemyslowych :P) itp.

Ale do czego daze: jak ktos z HR
Kadry ewidencjonują czas pracy, urlopy, naliczają płace itd.


@MostlyRenegade: Czyli cos robia. A co robi HR?

Jak zmienialem robote (z panstwowego komunistycznego molocha do "nowoczesnej" firmy) to dostalem maila ze "skontaktuje sie z panem ktos z dzialu HR". I zglupialem. Ide do kumpla ktory od lat pracuje w miedzynarodowym wielkim korpo i pytam co to jest HR. A on mi odpowiada "human resources".

Pomogl mi w cholere :PPP Zabilem go wzrokiem
Ciężko sobie wyobrazić, że firmy światowe obracające miliardami mają tak niekompetentne kadry (nomen omen).


@MostlyRenegade: No ja w takiej pracuje. A konkretnie w jej filii w polsce (oprocz tego filie w USA, gdzies tam w azjii i kilka innych filii po calej europie)

Tylko ze u nas jest jak napisalem. HR przesyla CV do nas a i tak na rozmowe idzie DL z naszego dzialu. HR jest tam chyba tylko po
Kadry to coś jak księgowość - robią konkretne rzeczy.

HR to coś jak dział marketingu.


@staryhaliny: Fajnie ze chcesz mi wytlumaczyc. Jak msaz troche cierpliwosci to pociagnij temat dalej bo nie mam pojecia o czym do mnie rozmawiasz :P

Potencjalny kandydat wysyla CV na HR@firma. I panie z HR sa "na pierwszej linii frontu". Koles przychodzi i rozmawia z kims kto zielonego pojecia nie ma o tym czym koles ma sie
@gorzki99: chociaż jedna rzecz mi się przypomniała: lat temu -naście aplikowałem do jednej polskiej fabryki (nazwy nie napiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Dostałem odpowiedź odmowną na mail, który mnie rozwalił. Zamiast jakiejś tam formułki na standardowym szablonie ze stopką dostałem coś w stylu kolorowej laurki, jaką grażyny "smacznej kawusi" wklejają sobie na fejsbuku...

A z urlopem, albo po pasek z wynagrodzeniem do kogo idziesz? Kolega wyżej może