Wpis z mikrobloga

1754 + 1 = 1755

Tytuł: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Autor: Daniel Kahneman
Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Ocena: 8/10
ISBN: 9788372787873
Tłumacz: Piotr Szymczak
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 667
Autor w książce przedstawia nam sposób funkcjonowania naszego umysłu, który składa się z dwóch "systemów". System jeden, to myślenie automatyczne, spontaniczne, łatwe i podatne na błędne oceny i manipulacje, a drugi system, to taki, który uruchamia się jak ten pierwszy sobie nie radzi, gdy problem jest skomplikowany, jest on bardziej męczący, ale za to lepiej ocenia rzeczywistość i ciężej go oszukać.

Autor dokonuje bardzo szerokiej analizy tego jak ten nasz umysł funkcjonuje i na podstawie ogromnej ilości eksperymentów i badań pokazuje jak to wygląda w praktyce. Autor też wielokrotnie wykorzystuje w eksperymentach czytelnika, żeby sam na sobie sprawdził, że wyniki przytaczanych badań są prawdziwe.

Książka może otworzyć oczy na to jak słabo potrafi funkcjonować nasze myślenie i może też szokować. Merytorycznie jest to książka rewelacyjna i temat został omówiony bardzo głęboko.

No ale dla mnie aż za bardzo, na początku byłem zachwycony tą książką, ale im dalej, tym bardziej się męczyłem i niekiedy już nie nadążałem za wszystkimi wnioskami, trochę mi się tu zaczęło zlewać. Ale książkę na pewno warto znać. To nie jest żaden poradnik jak sobie z tym radzić, autor przedstawia jak to jest, a co kto z tym zrobi, to już jego sprawa.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #naukispolecznebookmeter #psychologiabookmeter #socjologiabookmeter
s.....w - 1754 + 1 = 1755

Tytuł: Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Autor...

źródło: comment_16555649881LZJPnpZREZgfaZIOfGFqA.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.1 / 10) (7 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-07-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: nauki społeczne
Gatunek książki: książka popularnonaukowa

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-27 - Użytkownik leuler ocenił na: ★★★★★★★★★ (9.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-07-27 - Użytkownik p3sman ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
  • Odpowiedz