Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirasy za ile max mogę sprzedać taki komputer:

Intel i5 4690K
GTX 780 Ti 3GB
16 GB RAM Corsair Vengeance
Płyta ROG Maximus VII Ranger
2 TB SSD Samsung
Obudowa Phanteks z ledami

Komputer jest cichy, ma chłodzenie wodne, niedawno serwisowane i bardzo sprawne. Grałem na nim w quantum break, overwatch, far cry 5 jakieś gry które były darmowe na epic games między innymi maneater i just cause 4 , wszystko działa na ultra albo wysokich w 1080p i temperatury są bardzo niskie na CPU i GPU, sprawdzone w msi afterburner po kilku godzinach grania wahają się w przedziale 40-50 stopni, pewnie jakby było powietrzne to siegaloby 80 stopni. Komputer był składany w 2014 roku.

Do komputera mógłbym dorzucić monitor Asus chyba 28 cali z wbudowanymi głośnikami, 60 Hz full hd, kupiony do tego kompa.

#pytanie #komputery #gry #pcmasterrace #pytaniedoeksperta #sprzedam #informatyka
  • 18
@Anon2139: ciężko będzie anonie, bo sprzęt nietypowy i w zasadzie nierozwojowy - bloki wodne pasują tylko do tych komponentów, które masz w swoim kompie. Grafa leciwa, za chwilę może odejść do krainy wiecznych gier. Wydaje mi się, że najlepszym pomysłem byłoby wystawienie całości na Allegro od złotówki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gomjeden: może lepiej na części sprzedać? Na allegro nie chce robić licytacji bo jak cena będzie niesatysfakcjonująca mnie to i tak będę musiał sprzedać, a chce dostać za niego przynajmniej 1200 zł, najlepiej gdyby udało mi się wcisnąć komuś za ponad 2k. Ja wiem że komputer jest stary, ale jest dobry i zadbany, grafika raczej nie jest zajechana dzięki temu że nigdy się nie grzała mocno przez to chłodzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon2139: Też mi się wydaje że na części byś miał większe szanse. Mam kompa o prawie identycznych parametrach i jak myślę o wymianie i o tym że mógłbym dostać za niego może ok 1800 zł to nie chce go sprzedawać ;) Za telefon teraz więcej się płaci.
@Anon2139: Jakiś czas temu też sprzedawałem starego PC, złożony nie chciał się sprzedać. Rozłożonego sprzedawałem w ciągu tygodnia i na plusie było 500 zł więcej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adrins: @Momek: ja widzę że na allegro ludzie tą kartę graficzną potrafią sprzedawać za 700-1000 zł ale nie wierzę, że ktoś to kupuje, chyba są nieźle odklejeni XD
@Anon2139: Warto próbować, mi osobiście wszystko udało się sprzedać poprzez OLX. Osobiście nie celowałem w najwyższa cenę. Miałem jeszcze starsze podzespoły niż Ty tutaj, być może trafiłem w trend składania retro PC :)
@Anon2139: no to tak - gdybyś zdecydował się sprzedać na części:
- procek: 200
- mobo: 400
- RAM: 200
- dysk: 500-600 (zależy ile danych przemielił)
- obudowa: 150-200
- GPU bez chłodzenia: 400? 500? raczej mniej niż więcej
- zasilacz: załóżmy, że okolice 100
- chłodzenie: kompletna niewiadoma, blok dla grafy raczej niesprzedawalny, blok dla CPU - pewnie około 100, pompka z rezerwuarem - 200? 300? trzeba by pogrzebać
@Anon2139:

Grałem na nim w quantum break, overwatch, far cry 5 jakieś gry które były darmowe na epic games między innymi maneater i just cause 4 , wszystko działa na ultra albo wysokich w 1080p


Uwielbiam jak ktoś chce sprzedać jakiegoś starego grata i chwali się jakie on ma rewelacyjne osiągi, bez wrzucenia żadnych dowodów (wyniki benchmarków) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co z tego, że te gry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Desolator: w overwatchu było 60 fps nawet z włączonym max antyaliasingiem, w far cry 5 50-60, w ffxv tak samo, może 60 fps nie jest stabilne, ale nawet nie da się wyczuć spadków jak tego nie monitorujesz na bieżąco, więc idź się #!$%@? do kogoś innego o głupoty i spuszczać się ze na rtx 3090 jest stale 2137 fps jak mało kogo stać na takie GPU a na pewno ciebie nie,
@Anon2139: Pokaż jakieś dowody, wrzuć wyniki benchmarków z gier, które wymieniłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Overwatcha jestem skłonny uwierzyć, bo ta gra ma niskie wymagania. Far Cry 5 na pewno zaliczał spadki, a Maneater i Just Cause 4 są kiepsko zoptymalizowane. Jak ktoś gra cały czas w 60 fpsach to bez problemu wyczuje, że gra nie jest płynna i gubi klatki, więc nie wypisujesz głupoty.

poza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Desolator: sprzedaje bo gry nie dają mi tyle radości co kiedyś i niepotrzebny mi taki komputer. Za pieniądze ze sprzedaży chciałbym sobie kupić dobry ekspres do kawy. Ty piszesz głupoty bo przetestowałem ten komputer i pozwala na bardzo komfortowe granie w jeszcze stosunkowo nowe gry, więc dla kogoś kto chce kupić sobie coś do gier, ładnie wyglądającego z ledami i ma mały budżet będzie bardzo dobrym wyborem. Nie każdy ma takiego
dla kogoś kto chce kupić sobie coś do gier, ładnie wyglądającego z ledami i ma mały budżet będzie bardzo dobrym wyborem


@Anon2139: Sorry, ale za 2 tysiące to można nowy sprzęt (poza grafą) kupić o lepszej wydajności niż to co oferujesz...
Intel i5 4690K


@Anon2139: to nawet nie jest i7... kupować 4 rdzenie / 4 wątki w 2022... Serio lepiej kupić nawet najtańszego i3-12100f niż pakować się w coś tak starego i to za taką kasę.