Wpis z mikrobloga

Podstawowa wysokość zasiłku dla bezrobotnych to 1240,80 zł przez pierwsze trzy miesiące, a potem 974,40 zł. Nie ma co, za takie pieniądze w 2022 w dobie inflacji i drożyzny można opłacić żywność, rachunki, paliwo, w ogóle sobie ułożyć życie i nie pracować nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tymczasem bezrobocie w maju przy takim potężnym socjalu - 5%.

Przyszła minister finansów po obaleniu kaczora dyktatora, niegdyś polonistka, za swój elektorat obiera widzę wykopkowych kuców i libkopopulistów, którzy uwielbiają żyć tymi żałosnymi, pustyni bon motami o nierobach, nieudacznikach, wieśniakach i innych bzdurach dla sierot po Korwinie i Nowoczesnej. Pisowcy mogą spać spokojnie, będą kolejne 4 lata z taką opozycją ( ͡ ͜ʖ ͡)

#neuropa #4konserwy #po #nowoczesna #bekazlibka #antykapitalizm #4konserwy #bekazprawakow #bekazlewactwa #heheszki #ekonomia #gospodarka #bekazkuca #twitter #pis #socjalizm #komunizm
KazachzAlmaty - Podstawowa wysokość zasiłku dla bezrobotnych to 1240,80 zł przez pier...

źródło: comment_1655821343fano7cvImgfpwaLGwJnsJ8.jpg

Pobierz
  • 60
@Kazach_z_Almaty: a ja z kolei widzę inną przykrość. Lepiej nie robić i mieć te 1000zł i zakombinowac na czarno na pół etatu, niż iść do pracy na cały etat. Z pracy na cały etat nawet nie wynajmiesz pokoju, a będąc bezrobotnym może nawet i uda się dostać lokum socjalne.
Największą porażką każdego państwa jest właśnie słabość gospodarki względem ludzi uczciwych. Nie kazdy musi zarabiać miliony, ale żeby za 160h życia co
Lepiej nie robić i mieć te 1000zł i zakombinowac na czarno na pół etatu, niż iść do pracy na cały etat.


@milvanb: Za 1000zł to można dziś wynająć pokój, pokaż mi te mityczne oferty pracy na czarno. Janusze się wycfaniły, dostajesz 1/8 etatu, #!$%@? cały i reszta pod stołem, ale wtedy nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych.
Podstawowa wysokość zasiłku dla bezrobotnych to 1240,80 zł przez pierwsze trzy miesiące, a potem 974,40 zł.


@Kazach_z_Almaty: dla jednej osoby - malo kto na zasilku nie pracuje na czarno, a jeszcze jak ma dzieci to dostaje na nie pieniadze (nie tylko 500+, ale tez inne dodatki, dzieci maja zapewnione obiady, wyprawki, czasem nawet wyjazdy)
@Kazach_z_Almaty: piszesz jakby zasiłek dla bezrobotnych był jedynym socjalem w tym kraju. Nie jest, i owszem, są patusy którzy z rozmaitych świadczeń wyciągają więcej kasy niż ma na pasku wypłaty ciężko pracująca kasjerka z biedronki, nie mówiąc o ludziach na minimalnej. Są też świadczenia które można stracić gdy rozpoczyna się pracę, przelicznik złotówka za złotówkę dopiero wchodzi.

Uważam że ludzie którzy mogą pracować ale im się nie chce powinni mieć gorzej
Podstawowa wysokość zasiłku dla bezrobotnych to 1240,80 zł przez pierwsze trzy miesiące, a potem 974,40 zł. Nie ma co, za takie pieniądze w 2022 w dobie inflacji i drożyzny można opłacić żywność, rachunki, paliwo, w ogóle sobie ułożyć życie i nie pracować nic a nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tymczasem bezrobocie w maju przy takim potężnym socjalu - 5%.

Przyszła minister finansów po obaleniu kaczora dyktatora, niegdyś polonistka,
@Kazach_z_Almaty: myślę, że to bardziej chodzi o ludzi wyciągających kilka pięćsetplusów miesięcznie, dodatek do mieszkania, gazu, przedszkola, jeszcze jakiś hajs z funduszu alomentacyjnego itp.
W #!$%@? takich Karyn kombinatorek, jak gdzieś pracuje to na czarno albo na 1/2137 etatu żeby nie stracić dodatków.
@Kazach_z_Almaty w rodzinie z dwojką dzieci nie opłaca się kobiecie iść do roboty. Koszt żłobka/przedszkola plus dojazdy równoważą pieniądze, które mogłaby zarobić. Mówimy o zwyczajnych, słabo zarabiających ludziach a nie patoli, która miejsca w państowych żłobkach ma gwarantowane.
@Kazach_z_Almaty: Ale ty wiesz ziomus, że na zasiłku się nie kończy ? Można pociągnąć sporo innych dodatków i się nazbiera. Mieszkałem z laską której rodzice nie pracowali a żyła lepiej niż ja na studiach. Zgadnij kto przeglądał gazetki w poszukiwaniu promocji, podpowiem, że nie ona.
taka kwota jest kiedy wygasa ci umowa o pracę albo cię zwolnią i to nie od następnego miesiąca tylko pi dwóch miesiącach jak się zwolnisz za powinienem stron to dostaniesz na 3 miesiące od 4 miesiąca na bezrobociu. Pluje na ten karton.
@milvanb: Zarabiam powyżej średniej krajowej i nie stać mnie na kawalerkę. XD

Autentycznie żyje w pokoju z 3 innymi randomami w mieszkaniu które po sobie nie sprzątają.

Moja nadzieja to martwi starzy albo jak coś na rynku #!$%@? xD bo 2k plus opłaty za 30m2 nie zamierzam płacić ( ͡° ʖ̯ ͡°)