Wpis z mikrobloga

Pytanie o historię samochodu, pierwsza rejestracja: 13.08.2019, auto jest od pierwszego właściciela, kupiony w polskim salonie, produkcja 2017. Zastanawia mnie jednak wpis:
Pierwszy własciciel w Polsce (pozostał włascicielem
do 27.02.2019)
Własciciel: firma lub organizacja
Województwo, w którym pojazd zarejestrowano: dolnoslaskie
Auto jest z salonu we Wrocławiu, rozumiem, że pierwszym właścicielem jest salon? Tak to powinno wyglądać?
#samochody #otomoto #cepik
kolegapiotrek - Pytanie o historię samochodu, pierwsza rejestracja: 13.08.2019, auto ...

źródło: comment_1656052578NB8nsqOpPb0fvwwQZnPPTr.jpg

Pobierz
  • 7
domyślam sie że gość miał leasing, a potem zrobił wykup prywatny, czyli już nie jako firma, a na osoba fizyczna.


@Karmel92: Tak jak kolega pisze. Też kupiłem auto które ktoś miał w leasingu z wykupem. Wpis identyczny.
@kolegapiotrek: Nic nie wnoszaca ciekawostka: kiedys kupilem nowy samochod (przebieg 2km), ktory zostal zarejestrowany na salon 4 dni wczesniej. Bylem drugim wlascicielem, ale dostalem upust dodatkowy. Nie wiem z czym tyo bylo zwiazane, raczej nie cele sprzedazowe bo miesiac byl ten sam nawet
@kolegapiotrek Karta pojazdu prawdę powie
Ale na 98% pierwszym właścicielem był dealer/salon, który miał to auto a później zarejestrował na siebie, dlatego jest wpis pierwszy właściciel 11.2017 (data z faktury od importera), a potem zarejestrował na siebie 08.2018. Leasing kupuje to od razu rejestruje na siebie(wtedy nie ma współwłasciciela), a nie tak jak tutaj po kilku miesiącach i współwłaściciel.