Wpis z mikrobloga

@szeryf3city: z czego zrzucać, jak marża jednego z największych prywatnych sprzedawców paliwa w PL oscyluje w granicach 30-40gr/litr? Orlen w hurcie sprzedaje duże wolumeny prawie w tej samej cenie co teraz masz po ich zniżce. Mały wolumen to kupisz u nich drożej w hurcie niż na stacji

Polityka Orlenu to #!$%@? wymierzone w obywateli, bo śmiało mogą zejść z marżą o prawie dwa złote/litr ale przecież to by nie było politycznym
Grubogruby - @szeryf3city: z czego zrzucać, jak marża jednego z największych prywatny...

źródło: comment_1656173420LfSOa8xIYjIcaPBd9QQwCQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Hitmonlee Pozwól misiu że Cię zacytuję: "Czy jest cel w wizycie u psychologa jeśli ja z góry zakładam, że mi nie pomoże? Tak, wiem, że to ze względu na moją głupotę, ale siedzi to we mnie zakorzenione. Ja nie wiem w ogóle jak mnie widać z trzeciej osoby. Dzisiaj upadłem i wydaje mi się, że w takim stanie nie dożyję radości, ale jak szukać pomocy, skoro nie wiem jak uzewnętrznić swój stan?
  • Odpowiedz
@BetPay: oczywiście nic u nas z tym nie zrobią mimo że to oczywiste że wykorzystują pozycje monopolisty żeby uwalić resztę stacji.
  • Odpowiedz
@BetPay: W takich przypadkach powinno się polski rząd i orlen podkablować za robienie nieuczciwej konkurencji. Jako sprzedawca paliwa najpierw winduje ceny zawyżając cenę hurtową, dzięki czemu może pozwolić sobie na obniżenie o tych 30 groszy (i przy okazji na gromadzenie i przetwarzanie danych osobowych przez swoją apkę).
  • Odpowiedz
Orlen ma wyłączność na sprzedaż paliwa w Polsce. Czy wykorzystywanie pozycji monopolisty na rynku, detaliczna sprzedaż na rynku poniżej cen rynkowych (których nie są wstanie osiągnąć inne stacje, ponieważ Orlen dyktuje ceny hurtowe) nie zakrawa o nieuczciwą konkurencję?


@BetPay: Kłamstwo popchnięte kolejnym kłamstwem. Orlen nie ma żadnej wyłączności na sprzedaż - do Polski importuje się w zależności od gatunku nawet do 30% paliw.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@fasttaker: ale dzban jesteś, Orlen teraz złamie konkurencję, a później jeszcze bardziej powyższy ceny, tak działa rynek, w tym przypadku niekoniecznie wolny. Jeśli Orlen chce zrobić dobrze klientom, to niech obniży marże na dystrubucji paliw dla wszystkich stacji
  • Odpowiedz