Wpis z mikrobloga

Przed chwilą napisałem do Pani Pośredniczki na otodom że byłbym zainteresowany kupnem nieruchomości ale maksymalna kwota jaką mogę zaoferować to 0.8x gdzie x to obecna cena ofertowa. Przy tym dodałem że zdaję sobie sprawę że moja oferta odbiega od ceny w ogłoszeniu więc proszę o kontakt jeżeli w przyszłości oczekiwania sprzedającego ulegną zmienie. Moja oferta nie była jakaś specjalnie niska - wot, w szeroko pojętych 'widełkach' tego po ile chodzą nieruchomośći w tej lokalizacji w tym roku. W odpowiedzi dostałem maila o treści "oburzenie" że jak to tak, nigdy przednigdy nikt tego tak tanio nie sprzeda, a ja to w ogóle niepoważny jestem xD Ehh Ci profesjonaliści w obrocie nieruchomościami.

#nieruchomosci
  • 63
@hekktik: nie 20% wartości a 20% ceny podanej w ogłoszeniu, to raz :) A dwa - kulturalnie przedstawiłem kobiecie swoją maksymalną ofertę i poprosiłem o ewentualny kontakt w przyszłości, tylko tyle. Nawet gdyby była właścicielem nieruchomości to spinanie się o to że 'za mao' jest zwyczajnie głupie bo ucina drogę do jakichkolwiek negocjacji w przyszłości, a w przypadku kogoś kto zajmuje się pośrednictwem - dodatkowo skrajnie nieprofesjonalne.
@IKnowThings: no widzisz, widocznie to jeszcze nie jest ten moment, który niektóre wykopki przewidują od 10 lat, że będą sprzedawać na gwałt, i robić obniżki po 20-30 procent. Ale poczekaj jeszcze kilka miesięcy, już zaraz jebnie na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IKnowThings: Według danych NBP cena ofertowa a cena transakcyjna to 18% różnicy dla Warszawy. Więc za wiele to nie chciałeś utargować realnie. Jak ta kobieta się do Ciebie odezwie, że akceptuje ofertę to nakreśl odpowiedz, że masz niestety nową propozycję z kolejną obniżką.

@hekktik: xd Tak jak wyżej napisałem średnia obniżka ofertowa to 18%, przy spadku popytu przez brak finansowania to tak naprawdę brak negocjacji.