Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Kebab pod 13 w Krakowie to chyba moje największe kulinarne rozczarowanie życia. Zanim się tutaj przeprowadziłem to już wiele o nim słyszałem, za każdym razem jak sie kogoś pytam jakiego kebsa zjeść w Krakowie to odpowiada oczywiście Kebab pod 13. Pierwszy raz spróbowałem go pół reku i mocno mnie zawiódł. Dzisiaj postanowiłem dać mu drugą szansę, pomyślałem, że może po prostu miałem pecha i kebs źle wyszedł, może ludzie zachwycają się tym droższym, z dodatkiem sera i frytek, więc takiego zamówiłem. Tak jak pół roku temu znowu musiałem czekać pół godziny, pół godziny na pieprzonego kebaba XD No i znowu dramat. Najbardziej wyczywalne jedynie warzywa, które są świeże i za to plus. Sosu praktycznie brak, w ogole nieostry, frytki w miarę ok, a mięso takie jakieś nijakie, źle przyprawione, smakowało jak farsz do pierogów.

Naprawdę nie rozumiem czemu to miejsce jest tak kultowe xd Dużo lepsza jest sieciówka Kebaber, która jest akurat obok mnie. Jak już mam polecać jakiś krakoski fastfood to zdecydowanie PizzaTopia. Nigdy się jeszcze nie zawiodłem, zawsze pyszna i spaniala pizzozapiekanka.

#krakow #jedzenie #kebab #zalesie #gastronomia #fastfood
eleganckichlopak - Kebab pod 13 w Krakowie to chyba moje największe kulinarne rozczar...

źródło: comment_16565220460RUJNvOjNEBJVJi99Xxjds.jpg

Pobierz
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@the_cat: Też chciałbym to wiedzieć. Również próbowałem Efes, lepszy niż 13, ale dupska nie urwało. Może mam jakieś prostackie kubki smakowe, ale mi smakuje Kebaber z budy na Starowiślnej. Najlepiej chyba po prostu zrezygnować z takiego żarcia, bo ceny są też mocno z dupy. Rok temu mini w kebaberze 9 złotych, teraz 15 xd Szkoda strzępić
Mnie ten kebs osobiście bardzo smakuje. I chyba nie tylko mnie, skoro zawsze trzeba tam pół godziny odstać w kolejce.
Są gusta i guściki, ale wszystko tam jest świeże, nigdy po nim sraczki nie miałem i jagnięcina jest naprawdę ok.
W ogóle nie rozumiem hejtu na ten lokal.
Zanim się tutaj przeprowadziłem to już wiele o nim słyszałem, za każdym razem jak sie kogoś pytam jakiego kebsa zjeść w Krakowie to odpowiada oczywiście Kebab pod 13.


@eleganckichlopak: Ludzie za grosz nie mają smaku. Smakuje im byle co. Pojechałem niedawno do bardzo zachwalanej kebabowni w mieście, wziąłem tortillę i co? Poprawna, 6/10, więcej tam nie pojadę.
@eleganckichlopak: Kebab u Yassera w #!$%@? lepszy, mam na myśli Kebab Habibi (przy makro zakopianka) Tam jest najlepsze mięso ever i nie smakuje jak typowe kebabowe z budy. Pod 13 spoko jest kurczak, wołowina bez szału, przesuszona bez wyrazu... ceny tez #!$%@? prawie 30zł za kebaba to jest jedno wielkie a najbardziej mnie ostatnio #!$%@? ze dostalem bulke z samym miesem jeden plaster ogorka, jeden plaster pomidora nosz nie dalo sie
s.....y - @eleganckichlopak: Kebab u Yassera w #!$%@? lepszy, mam na myśli Kebab Habi...

źródło: comment_1656538189FzsZFSTTcgKXsxiLj6mB5D.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eleganckichlopak: Jak powstał Kebab pod 13 to był naprawdę najlepszy. Według mnie ich problem to brak rozwoju. Liczba klientów była coraz wieksza, a lokaj to dalej mała klitka, więc zaczęli mniej się przykładać, żeby robić więcej. I się popsuło. Ja przestałem chodzić jak kilka razy było już zamknięte o 20:00, bo już nie było mięsa.