Wpis z mikrobloga

po włączeniu zasilacza podświetlenie płyty głównej na sekundę się zapala i gaśnie (po włączeniu power button też się nie swieci).


@Szkodzin: typowa usterka zasilacza lub za mała moc.
Jaki zasilacz? Jaki sprzęt?
@Szkodzin: odłącz wszystko oprócz procesora i jego chłodzenia i ramu. Odłącz też kable z front panelu (usb i przyciski) i odpal go na krótko śrubokrętem zwierając piny od pwrbtn'a.
Stawiam na źle włożoną grafę, źle włożony ram, podpięcie diody z powera w miejsce przycisku albo krzywo wsadzony procek.
@Just_Piotrek: zrobiłem tak jak mówiłeś. Ten sam problem. Sprawdzałem dodatkowo usadowienie procesora i siedzi dobrze, piny są proste.
Możliwa jest awaria zasilacza lub sekcji zasilania płyty głównej?
@Szkodzin: odłącz wtyczkę zasilania CPU na płycie i spróbuj odpalić przez zworki na płycie.
Jak będzie działać ciągle, to masz uwaloną sekcje zasilania CPU lub mniej prawdopodobne procesor.
Możesz też sprawdzić samą płytę bez akcesoria, bez procesora i ramu, ale wepnij tyko wtyczkę atx i cpu a potem połącz na złączu atx bez odłączania od płyty piny PSON i dowolny GND.
Jak odpali i będzie pracować ciągle, to masz uwalony procek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja kiedyś miałem takie objawy jak wkręciłem jedną śrubę od mocowania płyty głównej za dużo i zrobiła zwarcie do masy na szczęście nic się nie spaliło( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Szkodzin: Po kolei odłączaj kable od płyty głównej i po każdej jednej odpiętej wtyczce próbuj odpalać kompa. Ja tak kiedyś po wymianie zasilacza zostawiłem stare kable od dysków bo niby były takie same a sie okazało, że miały inne ułożenie pinów w środku wtyczki.
@Szkodzin: zostaje Ci do kolegi iść i każdy element przełożyć i sprawdzic co padło.
Dwa kable od zasilacza podpiałeś do Mobo?
Twoje Mobo obsługuje 5500,ale po upgrade biosu,jak kupiłeś używkę to może nie ma obsługiwać. Wtedy wkładasz 3xxx i update.