Wpis z mikrobloga

Malutki update odnośnie pobrania komórek z krwi obwodowej.

Dostałem maila ze wszystkimi broszuarami.

Hotel już został zarezerwowany. Na badania jadę sam, ale na pobranie biorę ze sobą dziewczynę, także może porobi dla Was jakieś zdjęcia jak pozwolą jej wejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Teraz jestem pewny już jakie daty są wybrane oraz jaka klinika (bo ostatnio wyleciało mi to z pamięci przez stres), także nic tylko czekać.

Ogólnie poczytałem wszystko dokładnie i przez telefon myślałem że osoba towarzysząca ma jedzenie również za darmo, ale jednak nie. Rezerwacja hotelu jest za darmo oraz transport, ale za pożywienie trzeba płacić. No trudno, jakoś sobie poradzimy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest również broszura informacyjna dotycząca tego, jak porozumiewać się w mediach społecznościowych oraz w wywiadach. Znajduję się tam również info jak robić zdjęcia podczas pobrania ("uchwyć wyraz twarzy, oraz znajdź jak najlepsze oświetlenie"). No i oczywiście jest info, aby nie mówić totalnie o dniach pobrania, oraz dokładnej kliniki.
Na samym końcu jest kilka ciekawostek, które mogą pomóc w promowaniu DKMS przez takie osoby jak ja.
Swoją drogą, wiecie że w Polsce pod koniec roku 2017 jako potencjalny dawca szpiku było zarejestrowanych zaledwie 1,2 mln osób z czego zaledwie 4800 oddało szpik?

Dodatkowo sam byłem ciekaw tego co ostatnio jeden mirek ( @szampon_ziolowy ) pisał odnośnie drenu w szyi. Jednak jest to prawda, której przez telefon nie mówią ludziom, pewnie żeby ich nie przestraszyć.
W jednej z ulotek które dostałem mailem jest info odnośnie tego, że jeżeli nie będą w stanie znaleźć dobrego dojścia żylnego to wykonają tak zwane wkłucie centralne (czyli cewnik dożylny do większej żyły np. biodrowej lub szyjnej). Niby jest to wykonywane przez lekarza w znieczuleniu miejscowym, ale jak to przeczytałem i wyobraziłem sobie to co ostatnio mirek pisał, to trochę się przeraziłem.

No ale nie poddaje się. Postanowiłem komuś uratować życie, więc to zrobię. Mam nadzieję że nie zesram się przez to na fotelu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#dkms #wygryw #dawcaszpiku
  • 77