Wpis z mikrobloga

Jeżeli chodzi o zbliżającą się kontrofensywę #ukraina to wydaje mi się, że będą robić "rush na morze Azowskie" między Melitopolem a Mariupolem by odciąć drogę ladowa jednostkom na froncie południowym. Tam też chyba jest najmniej onuc. Jednocześnie rozwala most na Krymie by odciąć zaopatrzenie. Morze Azowskie jest im też potrzebne by razić Neptunami próby zaopatrzenia awaryjnego przez morze Azowskie.

Front Mariuopolski będzie po prostu utrzymywany by skupić się na odbijaniu południa. Jeśli uda im się odbić południe, to zaczną markować odbijanie Krymu, by onuce przerzuciły panicznie siły z Donbasu na Krym i wówczas jeb, świeże siły Ukraińskie zaczynają kontrofensywę w Donbasie.

Strateg pewnie że mnie żaden - co wy na to?

#wojna #rosja #donbaswar
  • 10
@ms86: Ja też jestem strateg wykopowy, ale dla gospodarki bardziej niż może Azowskie, będzie im potrzebna elektrownia atomowa w Enerhodarze. Tutaj raczej spodziewałbym się największych ofensyw.

Propagandowo dobrze by było Krym znowu odciąć, ale czy jest to realne? Jak św. Himars da, to może się uda :)
@ms86: Żadnego rushu nie będzie, prędzej metodyczne powolne zbieranie terenu, by nie wysilać już i tak rozciągniętej logistyki. Zniszczenie S-300/400 na południu, poszukiwanie sprzętu zagłuszającego żeby uwolnić lotnictwo i TB-2, dopiero po przewadze w powietrzu będzie można myśleć o ataku na lądzie i spięciu tego z ofensywą.

https://twitter.com/WarMonitor3/status/1546554370539634690

Kotłów i odcinek wojsk nie ma szans zrobić, lokalne kotły możliwe. Nie rozwalą mostu na Krymie, bez szans, nie mają możliwości.
via Android
  • 0
@prawiedobrze najlepiej byłoby odzyskać całe południe by skrócić znacząco Linię frontu.

Elektrownie o której piszesz, zapewne onuce uszkoda by było kryzys energetyczny na zime
Elektrownie o której piszesz, zapewne onuce uszkoda by było kryzys energetyczny na zime


@ms86: Nie jeżeli chcą ją utrzymać.

Gdzieś czytałem, że Ukraina w tej chwili i tak bardzo dużo energii elektrycznej eksportuje do UE, bo duża część przemysłu stoi i mają nadwyżki. Zerkam sobie często i gęsto na stronę PSE.pl i widać tam, że Ukraina stabilnie wysyła do nas średnio 200 MW, a pewnie tylko tyle, bo niedawno dopiero ichniejsza
via Android
  • 0
@ms86:

Imo polecą jednocześnie Cherson i w stronę Melitopola
@gejuszmapkt a kacapy w okolicach Chersonia widząc to wycofają się w kierunku Krymu czy będą bronić do ostatniej onucy?