Wpis z mikrobloga

@KosmicznyPaczek: Dlaczego? Czyli biały może zrobić Bolt tylko dla białasów i nie będzie problemu? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bolt tylko dla kobiet gut gut, ale gdyby mężczyzna wyszedłby pierwszy z taką inicjatywą ( Bolt tylko dla mężczyzn) to hur duur xD

Ehh ¯\_(ツ)_/¯
Mr3nKi - @KosmicznyPaczek: Dlaczego? Czyli biały może zrobić Bolt tylko dla białasów ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
@Mr_3nKi_: Bolt tylko dla mężczyzn nie jest potrzebny. Zdajesz sobie sprawę, że ta usługa została wprowadzona ze względu na molestowania i gwałty?

Daleko mi do feminizmu, ale też bez przesady. Nietrudno postawić się w sytuacji kobiety, która nie może w nocy zamówić taksówki w obawie przed gwałtem, o których słyszy się coraz częściej.
  • Odpowiedz
@Cyderek: Dziękuje za wyjaśnienie.

O niebezpiecznych sytuacjach, do jakich dochodzi w taksówkach zamawianych poprzez aplikację, mówiło się głośno już od miesięcy. Polską wstrząsnęła m.in. historia Noemi Sopolińskiej, którą kierowca pojazdu wywiózł na drugi koniec miasta, aby następnie zacząć ją dotykać. "Ciężko jest opisać słowami, co ten człowiek mi robił. Macał nie tylko moje pośladki, ale również dotykał krocza. Poczułam złość i obrzydzenie" — opisywała w rozmowie po wydarzeniu.


Zawiózł ją na
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek: chwali się czy żali?
Czy to jako, że to noizz, to jakaś durna lewaczka, co nie umie into matematyka? To logiczne, że jak jest mało takich kierowców, to czas oczekiwania będzie długi. Warto może się zastanowić dlaczego kobiety nie pchają się do takiej "gównoroboty"? Czyżby nie dlatego, że jest poniżej ich "godności"?
Nie powinno to też być zaskoczeniem, bo przecież w aplikacji widać informacje ile się czeka. Jak ja widzę
  • Odpowiedz
@KosmicznyPaczek w sumie śmieszne bo z założenia to jest apka gdzie jako kierowca możesz sobie szybko dorobić więc najwidoczniej mało kobiet jest zainteresowanych takimi zleceniami. Z założenia- to nie firma taksówkarska, która ma jakieś parytety płci wpisane w standardzie funkcjonowania.

Absurdalne, to tak jakby napisać post, że przez tydzień nie było jakiegoś przejazdu na blablacar gdzie nikt się do wszystkich możliwych połączeń nie zobowiązuje.
  • Odpowiedz