Wpis z mikrobloga

Witam mam pytanie w związku z wynajmem pokoi. Chcę wynająć je od września (w jego połowie otrzymuję legitymację ze szkoły policealnej, plus dzięki temu mam status ucznia i mogę szukać pracy za pensję brutto w sieciówkach lub w galeriach) lecz nie wiem, czy warto szukać pokoju już teraz od lipca czy poczekać z tym do sierpnia lub jego połowy. We wrześniu już ceny będą znacznie większe lub super dla mnie lokalizacje będą zajęte. A obawiam się, czy właściciel może mieć problemy z tym, że obecnie nie mam pracy (choć jestem gotów coś znaleźć już po podjęciu wynajmu) lub nie posiadam jeszcze tego statusu ucznia (chyba, że umowa ze szkołą, lecz nie wypaliłoby to), plus na dodatek chcę zarezerwować wynajem właśnie na wrzesień. Nie, że coś mam na ten moment hajs na pokrycie minimum dwóch miesięcy czynszu, lecz obecnie tej pracy nie posiadam czego nie polubią właściciele, którzy w ogłoszeniach piszą o osobach pracujących.

Pierwszy raz wynajmuję pokój/mieszkanie i dlatego chcę wiedzieć jak to wygląda. Jeżeli napisałem to bez ładu i składu to przepraszam.

#wynajem #nieruchomosci #pokojedowynajecia #mieszkanie
  • 1