Wpis z mikrobloga

Jak w weekend w nocy widzę kolejkę przed biletomatem SKM w #trojmiasto, to widzę super szansę na guerilla marketing #jakdojade. To obecnie jedyna cywilizowana opcja zakupu biletów w godzinach szczytu. Mogliby rozdawać ulotki z kodem rabatowym, czy nawet bez kodu xD Jeśli wężyk jest wystarczająco długi, to bez kitu rejestracja zajęłaby krócej niż oczekiwanie przed maszyną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gdansk #gdynia #sopot #komunikacjamiejska
RicoElectrico - Jak w weekend w nocy widzę kolejkę przed biletomatem SKM w #trojmiast...

źródło: comment_16577872860bwKkNT2vBZ9VhOmmtWOo3.jpg

Pobierz
  • 34
@RicoElectrico: Gdyby ktoś w SKM miał odrobinę rozumu, to obok biletomatów powinien stać podobnej wielkości banner z informacją, że bilet można kupić w JakDojade/Koleo/SkyCash, etc. Kolejki się rozładują, bo zostaną tylko ci, którzy wolą mieć kontrolę nad urządzeniem, a klikający w kąkuter ogarną proces od ściągnięcia apki do kupna biletu idąc przez peron.

Rewolucja zbliżona do kas samoobsługowych w Biedro (ale odkąd zaczął to robić ktoś inny niż SkyCash, bo wtedy
@BornToDie69: W SkyCashu dla laika akurat było to wkurzające i wolałem podejść do biletomatu. A przynajmniej do momentu odkrycia, że na jakdojadę też mogę kupić bilet, bo wtedy rzeczywiście już na tym zacząłem jeździć.
@RicoElectrico: objasnij dla ludzi nie z Trójmiasta. Będę tam za 3tygodnie na tydzień z Wrocławia i chciałem trochę pojeździć komunikacją.

O co chodzi? Że niby nie można w środku tramwaju w automacie kupić biletu na przejazd tylko trzeba w jakichś okienkach dworcowych stać? Pomijając wyżej wymienione apki.
@Hardporecorn: Rozumiem, że masz na myśli to że po wyszukaniu w jakdojadę kupujesz bilet na to połączenie i nie musisz wiedzieć jaki wybrać? Korzystam ze SkyCash, ale nie miałem nigdy jakichś większych problemów z zakupem.
@Beszczebelny: Jeśli zamierzasz jeździć komunikacją w Trójmieście, to ogarnij sobie albo SkyCash albo właśnie podepnij kartę do Jakdojadę i tam opłacaj lub z aplikacji swojego banku jeśli masz możliwość. To najbardziej cywilizowany sposób. W autobusach i tramwajach nie kupisz już papierowych biletów. Teraz masz biletomaty, i można oczywiście korzystać, ale możesz wylądować gdzieś gdzie takiego zabraknie. Tutaj z kolei jest mowa o biletach na SKM (szybka kolej miejska - jeżdżą co
@Beszczebelny: W naszej wspaniałej komunikacji, czy to autobus, czy tramwaj czy kolejka nie ma czegoś takiego jak biletomaty. Są na niektórych przystankach i można w kioskach kupić i tyle.

W niektórych autobusach jest możliwość kupienia biletu na kartę bankową, ale to jest kilka sztuk busów na całe miasto i obsługiwać miały linie lotniskowe głównie.

Zainstaluj sobie którąś appkę biletową, żeby nie osiwieć xD
@Beszczebelny: U nas nie mogą się od kilkudziesięciu lat dogadać w sprawie jakichś wspólnych logicznych biletów okresowych, system odbijania kart na wejściu i wyjściu to jakaś pieśń przyszłości od kilku lat.

I przez to nikt się biletomatami nie interesował, bo „już zaraz za chwilkę” będzie inny lepszy system. I tak oto nie mamy systemu ani biletomatów. Witamy w trójmieście. A i dla turystów nie ma czegoś takiego jak bilet tygodniowy xD
@Beszczebelny: W Gdańsku, to tu tramwaje i autobusy (czerwono-żółte) obsługuje:
https://ztm.gda.pl/bilety/ceny-biletow,a,13

W Gdyni autobusy i trolejbusy (niebiesko-białe):
https://zkmgdynia.pl/

Sopot jest obsługiwany przez obu powyższych.

Gdy przemieszczasz się pomiędzy miastami, wybierz SKM lub ewentualnie PolRegio.
https://www.skm.pkp.pl/

Od jakiegoś czasu funkcjonuje bilet metropolitalny, czyli taki gdzie możesz zmienić przewoźnika, o zasadach i rodzajach, bo nie ma lekko i jest mnóstwo wariantów :) przeczytasz na powyższych stronach.

Bilety jednorazowe w apce są o 20