Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie w wyborze zegarka.
Do tej pory jestem posiadaczem wysłużonego już Suunto traverse alpha stealth ale chciałbym go zmienić na coś nowszego, na pepperkowej okazji trafiłem amazfit T-Rex ale to kompletnie nie moja bajka i tryby sportowe nie działają w nim na zadowalającym poziomie dlatego T-Rex leci na sprzedaż i postanowiłem kupić coś sensownego ze stajni #garmin. Po wstępnym zbadaniu rynku w oko wpadły mi dwa modele a w zasadzie to cztery:
- Forerunner 955 lub 945 w wersji bundle
- Fenix 7 lub 6

Zegarek służy jako daily watch do mierzenia codziennej aktywności oraz jako narzędzie do śledzenia treningów - głównie rower, codziennie po około 40-50km. Na rowerze nie używam komputerka z nawigacją wiec fajnie jakby zegarek posiadał opcję nawigowania podczas treningu. Jak myślicie, która opcja będzie lepsza fenix czy forerunner oraz czy opłaca się dopłacać do nowszej wersji 7/955?
#garmin #smartwatch
  • 3
@Wilson2231: 2 dni 2 dni kurna i bez zastanowienia kazalbym ci brac fenix 6X pro za 1500zl z amazonu.

Sledz peppera i poluj na okazje.
Na forerunnery wysokie 9xx rzadko trafia sie jakas znizka, ale moze te fenixy 6 po taniosci wroca. Przy twoich zastosowaniach, moim zdaniem, nie ma co dokladac 1000zl (jak nie wiecej) do nowszego modelu.

Jedyne co, to fenix i stalowy bezel nie kazdemu bedzie lezal, wtedy 945
@Wilson2231: F6Pro to samo co F945. F7 == F955. F955 ma wielopasmowy gps, dopiero F7 Solar Sapphire ma wielopasmowy. Fenix ma metalowa kopertę, mi sie bardziej podoba od FR. Ale przez to jest mniej dokładny od FR. Zobacz sobie je na żywo. Jak będziesz używał na nim map to warto dopłacić do F7 albo F955 bo maja dotykowy ekran. Lepiej sie mapę przegląda. Wydaje mi sie ze F955 ma tej samej