Wpis z mikrobloga

Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm. Nie tylko w Polsce ale i na całym świecie. Jeszcze w gimnazjum pewnie bym powiedział że jednym z największych problemów współczesnego świata jest duża ilość czarnych aktorów w filmach, zmniejszanie cycków kobiecych postaci w grach, i faceci co noszą sukienki. W międzyczasie "rozsądna prawica" robiła wszystko żeby rozmontować demokrację i gospodarkę w tym kraju, i odbierała ludziom prawa w celu ochrony jakichś przestarzałych tradycji. Ale najważniejsze że lewaków boli dupa. W sumie na wykopie dużo ludzi nadal myśli w taki sposób, i mam nadzieję że oni też mają tylko 14 lat jak ja wtedy.

Cieszę się że udało mi się z niego wyrosnąć, ale mimo wszystko trochę wstyd że kiedyś otwarcie popierałem Korwina i innych prawicowych "wolnościowców" , czy też Trumpa i jemu podobnych. Człowiek był młody i głupi ( ͡° ʖ̯ ͡°) #bekazprawakow #humorobrazkowy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1657880775Sd7B6tlRx2tU0FJGKORkia.jpg
  • 172
@vrim: Oczywiście ze PZRP to byli konserwatyści. Taki Bierut to może jeszcze miał coś wspólnego z rewolucyjnymi pomysłami, ale cała reszta to karierowicze i krypto konserwy. Gomułka rozpętał nagonkę na Żydów i generalnie głosił mocno narodowe hasła. Gierek akurat był bliżej technokraty, ale potem był Jaruzelski który z komuną miał wspolne całe nic. Był twardogłowym wojskowym który nawet już się nie odwoływał do haseł rewolucyjnych, zdobył władze i nie chciał oddac
@Vanderbright: #!$%@? mnie wewnętrznie w jakim bagnie żyjemy, gdy czytam ten wątek i 99% dzieci tutaj nie rozumie podstawowych pojęć, o których dyskutuje. Przecież praktycznie nikt tu nie odróżnia od siebie pojęć jak konserwatyzm, kapitalizm, liberalizm, socjalizm i że są od siebie niezależne.
stany są bardzo konserwatywnym krajem. Na powszechna biede raczej nie narzekają. Zdaje sie ze Japonia również. Wiec t teza ze konserwatyzm sie raczej kupy nie trzyma.


@rea9: No, a w Polsce mamy same pałace kultury i wieżowce. Przecież w centrum warszawy tak jest to znaczy, że cała Polska tak wygląda, nie? ()
@Vanderbright Chciałbym Ci uświadomić, że konserwatyzm, katolicyzm, prawica i pisowski populizm to nie są synonimy. Rozwinięte zachodnie państwo nie powstaje od wyborów do wyborów. Jest budowane przez pokolenia, ale wykopek, który przecinków nie potrafi postawić w odpowiednim miejscu, nauczył się nowego słowa "konserwatyzm" i wydaje mu się, że rozwiązał problem 123 lat zaborów, dwóch Wojen Światowych i 45 lat socjalizmu.
@Shatter: Hiperboliści xd Można nie popierać rozdawnictwa ale nie mieć problemu z podstawowymi swobodami obywatelskimi. I nikt nie twierdzi że w 3 lata po tym świat będzie wyglądał jak sci fi jak narazie to nasza konserwatywna lewica sprawiła że jest tylko gorzej
To teraz powiedz dlaczego rzeczywistość wyglada tak ze to wolny rynek, kapitalizm i konserwatyzm jednak góruje i rozdaje karty a te lewe wartości i socjalne domki z kartonu nie bardzo


@Furiat: niby gdzie? większość krajów rozwiniętych to socjal-demokracje.
Z każdym dniem coraz bardziej sobie zdaję sprawę jakim rakiem na społeczeństwie jest konserwatyzm.


@Vanderbright: Oczywiście katastrofalnie się mylisz. Jest dokładnie odwrotnie. To tak zwany "postęp" oczywiście lewicowy jest rakiem, a ty naczytałeś się lewicowej propagandy. Przecież dziś wszystko zawłaszczyła doktryna lewicowa (a nie prawicowa), która na zachodzie jest już od dawna realizowana. Skutki widać gołym okiem, a będzie tylko gorzej. Konserwatyzm to po prostu sprawdzone zasady. A dziś są przeprowadzane
@Vanderbright: Żebyś nie spadł z deszczu pod rynnę, bo ja mam wrażenie, że wszystkie partie w Polsce chcą tego samego: legalizacji tego co im się podoba najlepiej wraz z państwowymi dotacjami i delegalizacja tego co im się nie podoba. Przeciętnemu obywatelowi na końcu wszystko jedno czy gospodarkę zniszczyli zwolennicy lekkiej pedofilii, czy lekkiego queer-transseksualizmu.

W Polsce partie różnią się tak nieznacznie, że aktualnie z mainstreamowych ani jednej nie nazwałbym konserwatywną, czy
@buc123t: XD to który kraj rządzi światem a który zagraża dla USA i czy Chiny to social demokracja XDD. Juz tak sam odpowiedziałem. Socjaldemokracje mogą istnieć bo maja ochroniarza na sterydach w formie USA. I mogą tam w swoich urojeniach rozdawać sociale a w razie wojny krzyczeć USA pomusz
Oczywiście ze PZRP to byli konserwatyści.


@kubson93: Oczywiście, że nie. Marksista nie może być konserwatystą.

krypto konserwy


@kubson93: Typowe dla marksistów - reakcjoniści wszędzie im się objawiają. XD

Gomułka rozpętał nagonkę na Żydów


@kubson93: Antysemityzm nie jest konserwatywny ani progresywny.

Jaruzelski który z komuną miał wspolne całe nic


@kubson93: Ta, członkostwo w PZPR to całe nic.
@Vanderbright: Ty chyba jeszcze nie wyrosłeś … OGÓLNIE (bez obrazy) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wydaje mi się ze niepotrzebnie przejmujesz się takimi bzdetami. Trochę zabrzmię jak wujek dobra rada. Nie daj się zindoktrynować żadnymi głupotami czy to z lewej strony czy z prawej. Jakiekolwiek liczenie na partie polityczne i jacykolwiek posłowie nie mają żadnego znaczenia, oni cię tylko omamią i oskubią. Znaczenie ma to żeby dobrze zarabiac,
Dopóki będą mieć głos pasożyty zerujące na uczciwych ludziach, dopóty politycy będą wygrywać wybory na hasłach rozdawania na prawo i lewo.


@aks_762: to nie do końca tak. Głównym rakiem naszego kraju jest paradoksalnie głupota i cwaniactwo jednocześnie. Ogół ludzi jest po prostu głupi, niewykształcony (nie mówię o papierkach wyższych uczelni, których znakomita większość w tym kraju to tylko śmietniki do zarabiania pieniędzy z dotacji, a o prawdziwym wykształceniu, dzięki któremu zdobywa
@Vanderbright:

Powiedz mi ile razy konserwatyści rządzili Polską od ostatniego rozbioru.

Okres międzywojenny - krótki okres rządów Dmowskiego, a potem socjalista-militarysta Piłsudski który chciał zrobić Polskę na wzór laickiej Francji.

Okres PRL - samo się komentuje

Okres po 1989 - rządy okrągłego stołu i ich agentów.

Jedyne co mogę się zgodzić, to to że PiS wykorzystuje konserwatywną część społeczeństwa do zdobywania popracia, ale PiS nie jest konserwatywny, socjalizm, masowa imigracja, traktowanie