Wpis z mikrobloga

i co myślice o nowej idee - o czym próbowałem pisać z wyprzedzeniem - na jakże aktualnym portalu wakacyjnym nocowanie, gdzie zrobili zakladkę "błyskawiczna rezerwacja" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale też "rezerwacja online" ( ͡ ͜ʖ ͡)

ta ostatnia w przeciwieństwie do idee bookingu.com polega na tym że Sebka dostaje przez portal nocowanie szyko dane do zaliczki na ten portal i ma od godziny do 3 godzin na wpłatę.. może wcześniej zapytać się o coś wynajmującego. Tego nie ma jak wiadomo na bookingu

przykładzik takiego wynalazku losowy z dzisiaj z Trójmiasta :-)

https://www.nocowanie.pl/noclegi/gdansk/apartamenty/239773/

jak to wygląda:

1. Wybierz termin

Zaznacz na kalendarzyku interesujący Cię termin i kliknij rezerwuj online przy usłudze, którą chcesz zarezerwować.

2 Opłać rezerwację

Przejdź do PayU i wybierz swoją ulubioną metodę płatności, by opłacić rezerwację. Masz na to 3 godziny od jej złożenia.

3. Pobierz potwierdzenie rezerwacji

***
Przecież to informatyczne samobójstwo.. jak pisałem wcześniej prawie NIKT nie korzystał z tego portalu od maja do czerwca, zero zapytań,
z kilka tygodni temu jakimś cudem NAGLE ruszyły serie zapytań, nawet po kilka set dziennie..**

TYLKO co z tego jak 90 procent to jakieś patosy, nie robią nic poza pytaniem, nie sprawdzają ofert w czasie, nie wiedzą o co pytają, do tematu zwykłych przedpłat dociera promil osób, a i tak ich nie dokonują w czasie( ͡ ͜ʖ ͡)

- Myślicie że to dobry pomysł dawać takim osobom godzinę czy trzy na przedpłaty i to jeszcze przez PayU?

- to nie może dobrze się skończyć..

- portal nie wprowadził minimalnych narzędzi weryfiikacji, każdy może założyć konto, nie ma szybkiej komunikacji z obiektami, nie ma o czym pisałem 100 razy formularzy zapytań BEZ logowania, efekt nie ma najmniejszej weryfikacji osób od siewania patosów z bonami i innych, a oni wprowadzają szybkie zaliczki ( ͡ ͜ʖ ͡)

- nie ma w tym kraju żadnych narzędzi z informatyki aby to lepiej rozwiązać, czy jesteśmy skazani na zagraniczne bookingi..
tyle osób 15k.. #programista15k

#informatyka #komputery #programowanie #it #pcmasterrace
  • 1