Wpis z mikrobloga

Sukcesy tego weekendu:
- wyszłam dziś z łóżka do żabki i na spacer;
- powiedziałam mamie, że nie, nie będę całe życie tak często przyjeżdżać do domu, bo jestem dorosła;
- zapisałam się do psychiatry, co odkładałam od lat

Zero kroków dla normalnego, dorosłego czlowieka, wielkie kroki dla mnie

#depresja
  • 58
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Ja kiedyś byłem u psychiatry i nic nie pomógł, ale zależy na kogo się trafi. Po 20 latach sam wykonując test w necie odkryłem, że jestem aspi i stąd depresja przez prawie całe życie.
  • Odpowiedz
Zero kroków dla normalnego, dorosłego czlowieka, wielkie kroki dla mnie


@Mrs_Agnes: NO JAK TO. Postawiłaś jasne granice swojej matce, zrobiłaś coś co odkładałaś od lat. Przecież to są ogromne postępy jak na jeden dzień. Powinnaś być z siebie dumna ()
  • Odpowiedz
@KollA: Test z netu powiedział ci że jesteś aspi, no fajnie masz, trzeba wykwalifikowanego psychoterapeuty aby to stwierdził, diagnoza jest bardzo trudna
  • Odpowiedz
@100-letz: Ta, "trudna" jest, bo przeciętny psy-ch zakłada, że każdy neurotypek co go nawiedza chce coś na nim wymusić, oszukując jak to NT.

Jest banalna indywidualnie, bo jest dokładny test aspie quiz, dwa jak już masz wstępny wynik, to czytasz o aspi, ogólnie autyźmie i jak wszystko się zgadza to po prostu masz.

Oczywiście to jest prawdą jeśli jesteś ze sobą szczery i nie naciągasz faktów, emocji itp.
  • Odpowiedz
@KollA: Psychoterapeutka mówiła mi, że był taki okres że co drugiemu dawali diagnozę aspi, to że jakiś test przesiewowy dał wynik pozytywny to nic nie znaczy, trzeba spełniać szereg wymogów. Czytałem pracę naukową gdzie psychologowie głowili się nad rozróżnieniem fobii społeczne od aspi, przeprowadzono 10 testów, a na koniec wykluczyli aspergera. Jeden test nie świadczy o niczym.
  • Odpowiedz
@100-letz: Pewnie, to niech psy-chy wrzucą więcej takich testów do neta. Bo inaczej to gro osób nie ma pojęcia o swoich zaburzeniach psychicznych i skazuje się je na poważne dysfunkcje życiowe.

Psy-ch to ewentualnie powinien być od tego, aby po takim auto testowaniu skontrolować tylko, czy ktoś sobie czegoś nie wmawia.
  • Odpowiedz
@100-letz: Ok, bo nadałeś jakiś konkret, a ja odplywam, co było tam rozróżnienieniem pomiędzy fobią społeczną i aspergerem? Czy ty wiesz, że aspi to typ człeczka i z tym łączy się wiele chorób np. depresja. Nie kojarzę aby fobia była szczególnie podkreślana, ale z natury aspi będzie lękliwy w kontaktach...
  • Odpowiedz
@KollA: No właśnie po ostatnim wpisie, wynika że nie masz żadnej wiedzy, trzeba się zagłębić w temat, lęki przy aspi to norma, osoba taka zdaje sobie sprawe, że jest inna i nie potrafi wpasować się w społeczeństwo, przez to wpada w lęki i fobie
  • Odpowiedz