Wpis z mikrobloga

Sukcesy tego weekendu:
- wyszłam dziś z łóżka do żabki i na spacer;
- powiedziałam mamie, że nie, nie będę całe życie tak często przyjeżdżać do domu, bo jestem dorosła;
- zapisałam się do psychiatry, co odkładałam od lat

Zero kroków dla normalnego, dorosłego czlowieka, wielkie kroki dla mnie

#depresja
  • 58
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Gratulacje i trzymam kciuki mocno za ciebie! Sama wiem po sobie, że postawienie granicy matce kiedy nigdy wcześniej się tego nie robiło to kamień milowy. Od tej pory będzie tylko lepiej, ale musisz w tym wytrwać ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mrs_Agnes: mam podobnie, moje wielkie plany ograniczają się do odpisania na maila, odesłania tej paczki z Zalando, wyjścia do sklepu na zakupy i może ugotowania obiadu. Ale jest postęp, zawsze śpię w czystym, zawsze też nie czuje już chęci iść spać nieumytym wieczorem nawet jeśli był to cały dzień w domu i nic się nie spociłem. Zawsze też jem śniadanie to też weszło w krew.
Chętnie pogadam o tym gównie to
  • Odpowiedz
Sukcesy tego weekendu:

- wyszłam dziś z łóżka do żabki i na spacer;

- powiedziałam mamie, że nie, nie będę całe życie tak często przyjeżdżać do domu, bo jestem dorosła;

- zapisałam się do psychiatry, co odkładałam od lat

Zero kroków dla normalnego, dorosłego czlowieka, wielkie kroki dla mnie


@Mrs_Agnes: Dokonałaś prawdopodobnie najważniejszego kroku w swoim życiu - chcesz sobie pomóc. Mam nadzieję, że będziesz tylko rozwijać tę miłość do siebie.
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: depresja to #!$%@?, trzymaj się tam i powodzenia. Ja potrafie żreć gruz tygodniami tylko dlatego, że nie mam siły wstać do pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°) (freelancer artysta, więc wiadomka - nie pracujesz, nie jesz)
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Powodzenia w realizacji dalszych kroków!
Miło wreszcie na wykopie przeczytać o dokonanych rzeczach a nie mało realnych planach które ktoś rozpisze a później ich nie robi bo za dużo czy za złożone.
Nie są to na pewno małe kroki dla dorosłego człowieka!
Szukanie pomocy u specjalisty, szczególnie u psychiatry wskazuje na twą dorosłość w podejmowaniu dość poważnych decyzji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KollA: no tak jest. Da ci prozac albo Zoloft. Spadnie libido. Wzrośnie obojętność i uspokoją się emocje. Dla kobiet to czasem dobrze bo emocje i wysokie libido działają na nie destrukcyjnie jeszcze bardziej. Psychiatra pomoże ale to tak jak lekarz pierwszego kontaktu na grype. Zwalczy objawy. Skutki trzeba samemu zwalczyć. Niestety depresja jest ciężka do wyleczenia. Niestety trwa to długo i nie zawsze z powodzeniem się kończy. Ale zawsze warto próbować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KollA: z mojego doświadczenia psychiatra tego nie robi. Raczej psychoanalityk na tej słynnej terapii. Ale zasada jest taka że idąc na terapie trzeba chcieć sobie samemu pomóc
  • Odpowiedz