Wpis z mikrobloga

Top 10 najlepiej sprzedających się krążków Blu-ray z animacjami na japońskim rynku w 2013 roku:

1. Evangelion: 3.33 You Can (Not) Redo - 398,187

2. Monsters University - 108,383

3. Mobile Suit Gundam Unicorn vol. 6 - Limited First Edition - 96,561

4. Magical Girl Lyrical Nanoha the Movie 2nd A's - Ultra Special Edition(Limited Complete Pressing) - 95,866

5. Magical Girl Lyrical Nanoha the Movie 2nd A's Ultra Special Edition (Complete Pre-Order Pressing) BD - 95,866

6. Wreck-It Ralph DVD+Blu-ray Set - 57,961

7. One Piece Film Z Blu-ray Greatest Armored Edition (Limited Complete First Pressing) - 57,779

8. Attack on Titan 1 - 52,403

9. Nekomonogatari (Black) Vol. I/Tsubasa Family Part I (Limited Complete Pressing) - 50,670

10. Nekomonogatari (Black) Vol. II/Tsubasa Family Part II (Limited Complete Pressing) - 50,430

Więcej:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2013-12-25/top-selling-animation-blu-ray-discs-in-japan/2013

#anime #anime2013 #japonia #animacja #film #seriale

#evangelion #neongenesisevangelion #gundam #gundamunicorn #magicalgirlnanoha #attackontitan #shingekinokyojin #onepiece #bakemonogatari #nekomonogatari
80sLove - Top 10 najlepiej sprzedających się krążków Blu-ray z animacjami na japoński...

źródło: comment_Ub7n7USKRqbi7qFRBnz7eCwju9bjyd6J.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@filo86: Dobry film z japońskimi gwiazdami gier. Oprócz evangeliona zszokował mnie (@80sLove :)) Gundam, to jeszcze ktoś to ogląda i się w tym łapie? Toż to moda na sukces ma mniej odcinków.
  • Odpowiedz
@Santeria:

Wiesz, są dwa rodzaje Gundamów - oryginalny świat "Universal Century", który wyniósł markę na szczyty popularności oraz uniwersa alternatywne, które zaczęły się pojawiać po kupieniu Sunrise przez Bandai i różnie z nimi było. Zazwyczaj składają się z jednego serialu, niepowiązanymi fabularnie z innymi.

W ostatniej dekadzie Universal Century nie pojawiał się już tak często w anime.

Gundam Unicorn, który dzieje się w UC, jest ważnym sequelem do filmu kinowego Gundam:
  • Odpowiedz
@Vegan:

Uważasz siódme miejsce na liście najlepiej sprzedawanych płyt Blu-ray z całego roku za słabe? Radzę sprawdzić, ile krążków cotygodniowo wychodzi w Japonii.

Film One Piece sprzedał się lepiej niż pierwszy volume tegorocznego hitu - Attack on Titan mimo, że jego odbiorcami jest target typowo dziecięcy/młodzieżowy, a tych grup nie stać na drogie zestawy Blu-ray.
  • Odpowiedz
@80sLove: OP target typowo dziecięcy? Najlepiej sprzedająca się manga od wielu lat, zawsze na 1 miejscu. Gry, które odnoszą sukces nawet na terenach poza Japonią. Że niby nie stać ich na porządne wydanie?

57k kopii to serio słaby wynik, właśnie ściągam sobie film z i sam ocenie.
  • Odpowiedz
57k kopii to serio słaby wynik, właśnie ściągam sobie film z i sam ocenie.


@Vegan:

Powiedz mi więc dlaczego tylko 6 tytułów ma lepszy wynik?
  • Odpowiedz
@80sLove: Piractwo :> No bo na 120 mln kraj powinno być ciut więcej. Śmiech na sali, że jakieś "Cars" od disneja ma wnet 40k

Tak czy siak nie zapominaj ile lat OP jest już na rynku, tego nie oglądają już tylko dzieci, ale i osoby 25+ lat, a w JAP to pewnie i stare byki ;)
  • Odpowiedz
No bo na 120 mln kraj powinno być ciut więcej.


@Vegan:

W Japonii, której społeczeństwo się starzeje.

Śmiech na sali, że jakieś "Cars" od disneja ma wnet 40k


Animacja dla dzieci - pewnie rodzice kupują. Poza tym Japończycy mają sentyment do Disneya - ich filmy zawsze znajdują się na listach sprzedaży.

Tak czy siak nie zapominaj ile lat OP jest już na rynku, tego nie oglądają już tylko dzieci, ale i
  • Odpowiedz
@80sLove: Uparcie stoisz, że wynik 50k to dobry wynik. Dla mnie bardzo słaby, byle gry sprzedają się tam w 50k na 1 dzień sprzedaży. Tak czy siak obejrzałem ten Film Z i wg. mnie najlepsza kinówka OP, zasługuje na dużo większą sprzedaż ;) Sam bym kupił, ale pewnie w PL nie dostane, heh.
  • Odpowiedz
@Vegan:

Po pierwsze 50 tysięcy to górna granica sprzedanych kopii, która pozwala grze być w Top10 tygodnia w Japonii. Zazwyczaj nawet wystarczy 20-40 tysięcy.

Po drugie nie porównuj ogromnej konkurencji na rynku kilkugodzinnej animowanej rozrywki do gier, których jest mniej, a gra się w nie dłużej. Przeciętna 12-odcinkowa seria to 4 krążki Blu-ray. Widzowie nie mogą pozwolić na kupowanie wszystkich serii (po co, skoro już widzieli niektóre w TV/kinach).

Oferta jest
  • Odpowiedz
@80sLove: No to są racjonalne argumenty, faktycznie masz racje w JAP musi być tego od groma. Ciekawe jak z cenami dla przeciętnego mieszkańca KKW. Tak czy siak 50k to według mnie mało :)
  • Odpowiedz