Wpis z mikrobloga

Który region wybrać jeśli chodzi o wyprowadzkę do Niemiec ? Mam propozycje pracy w Bremen, Berlinie, Lipsku/Chemnitz, oraz Kassel. (choć bez problemu moge znaleść wszędzie prace) Ogólnie wstępnie planuje bardziej wschodnią część Niemiec. Ogólnie wole życie w mniejszych spokojniejszych miejscowościach dlatego np. Kassel mi pasuje tylko trochę tam daleko #emigracja #niemcy
  • 7
@Pitu33: Z tych wszystkich najłatwiej będzie na początku zdecydowanie w Lipsku, spora ilość mieszkań plus niskie ceny najmu spora ilość fabryk więc praca dla każdego od pakowacza po inżyniera, dodatkowym atutem może być spora ilość młodych ludzi, problemem mogą być pewne dzielnice w których jest "trochę" niebezpieczniej.

Berlin jest miastem żywiołowym, drogim oraz ciężkim w osiedleniu ma swoje plusy jednak patrząc na to co napisałeś odpada.

Chemnitz nie mam doświadczenia, ale
Także wyprowadzam się do DE, wiec się podepnę. Prace mam, muszę tylko mieć niemiecki meldunek w dowolnym miejscu. Praca wyjazdowa, wiec biorę pod uwagę miejsca dobrze skomunikowane z lotniskiem. Rozważam również wschodnie landy ze względu na bliskość Polski i ceny mieszkań. Biorę pod uwagę Chociebuż i okolice, Drezno i Goerlitz. W Dreznie mieszkałem prawie rok. Saksonia wydala mi sie dosyc fajna - wioski, gorki, przyroda, blisko Polski i Czech.
@Pitu33 Ja bym polecił Chemnitz, ale nie tylko z tych względów że Saksonia tania, ładna i 1/3 mieszkań pustych podobno, tak mi mówili lokalni. Pracowałem jakieś 3 miesiące w tym mieście i jest ono po prostu zajebiście ładne i urocze, w przeciwieństwie do Lipska, niby bardzo ładny, ale w wielu miejscach przygnębiający i zaniedbany. Fajne są też widoczki i krajobrazy dookoła, dosłownie obok masz góry.
Inny nieoczywisty plus jest taki, że jest