Wpis z mikrobloga

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć zjawisko wzrostu cen mieszkań w Opolu?

Rok temu dew. Sindbad sprzedawał mieszkania na Ozimskiej 77 w cenie 6.500 za m2. W tym roku mają nową inwestycję na ulicy Targowej gdzie ceny to około 10k za m2. To samo dew. Atlantis - rok temu na OdraPrestige sprzedawał mieszkania za około 7k za m2, w tym roku sprzedaje na Malince za około 10-11k za m2.
Skąd takie wzrosty w tak krótkim czasie?

#opole #nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
@artekmisz_isz: nie lap sie na takie frajerskie triki, mam goscia z pewna inwestycja gdzie tylko 3 mieszkania sa dostepne a oferta w kazdym biurze nieruchomosci i promki po 10%, sprzedadza sie te to z "rezerwacji" wrzuca kolejne.
  • Odpowiedz
@artekmisz_isz: Swoją drogą, że ceny przez ostatnie 1.5 roku odjechały w Opolu mocno (a kupowałem swoje w 2019r.). Moim zdaniem tutaj też robi swoje świetna lokalizacja osiedla, blisko szkoły, a sama ulica bardziej luźna po godzinach pracy. Niemniej biorąc pod uwagę tę zaletę to cena odjechana. Patrzyłem wczoraj właśnie to najtańsze mieszkanie z tej inwestycji to 9.5k/m2 i to jeszcze najgorzej położone bo na przeciwko windy i klatki schodowej więc cały
  • Odpowiedz
@artekmisz_isz Uwaga Atlantis Odra Prestige dalej ma nie sprzedane mieszkania za 7k metr jak ci zależy na tej lokalizacji i cenie to kupuj nie ma sensu przepłacać xD. Generalnie #!$%@? ceny metoda jest taka nie kupować niech stoją latami puste
  • Odpowiedz
@Marvel7: akurat w tamtej lokalizacji już jedno kupiłam, teraz szukałam mieszkania w innej dzielnicy.
I nie mówię, że nowa inwestycja ma być tańsza, ale sam piszesz, że jest drożej niż Wrocław, więc coś jest nie tak. :D
Rozumiem wzrosty o 1k-2k na m2, ale ponad 4k jest lekko szokujące.
  • Odpowiedz