Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki,
szukam praktyka, ktory mial już z taką sytuacja do czynienia.

Zakup ratalny przez internet. Powiedzmy 30x0% za 15k.
Mozliwosc zwrotu 14 dni lub jak w przypadku niektorych sklepow jak Euro Rtv Agd 30dni.
Laptop odebrany nie spelnia oczekiwan. Zwrocony do sklepu zgodnie z regulaminem zwrotu np 20 dnia.
Kredyt juz odpalony.
Wg ustawy można zrezygnować z Kredytu na odleglosc do 14dni.

Minelo 20 dni.
Jak i komu sklep zwraca pieniadze?
Na moje konto/moja karte platniczą/techniczny rachunrlek banku w ktorym zostal zaciagniety kredyt?

Jesli na moje konto/karte. Czy bank dostanie informacje, ze zakup zostal anulowany i zwroci sie do kupujacego o zwrot pelnej kwoty?
Czy jesli ktos bedzie splacal sobie raty wyliczone w harmonogramie nic nie bedzie sie dzialo?

Pytam tylko osob które taki sposob przecwiczyli fizycznie. Teoretycy prosze o nie udzielanie sie. Wiem, ze są regulaminy, ktore są niejasne. Np informacja "konsument powinien skontaktowac sie z bankiem idzielajacym kredytu".

#allegro
#mediaexpert
#eurortvagd
#kredyt
#raty
  • 7
@Wychwalany: czyli konkret, jaki sklep jaka wersja? Chodzi mi o praktyczna historie, a nie ogolniki.

Znajomy kilka lat temu dostal zwrot przelewem na konto osobiste w mbanku, przy zakupie na raty allegro 0% i zwrocie po 12 dniach.
Mbank aktualnie na allegro jest wyszarzony.
@emil-hogan: i jak sie Twoja sprawa potoczyla? Mam podobna sytuacje. Kupilem telefon za 3500 zl, media expert, raty w alior bank. Natomiast moje zamowienie nie dotarlo. Przesylka zostala niby uszkodzona i inpost ma zwrocic do nadawcy. Babka z media expert twierdzi ze jak produkt wroci do nich na magazyn to skontaktuja sie z bankiem w sprawie odstapieni. Ale co jak nie wroci. Jak paka zginela np
@emil-hogan:
Przerabiałem temat nie raz. Sklepy oferujące raty 0% mają to genialnie ogarnięte i śmiało można brać. Kupujesz towar i jak okaże się, że coś jest nie tak lub jednak Ci nie pasuje, to odsyłasz i niczym się nie martwisz. Sklep w twoim imieniu rozlicza sprawę z bankiem nawet po 14 dniach bo przecież kredyt był bez kosztowy. Inna akcję miałem w morele zwrot 30 dni jest i raty oprocentowane. Bank