Wpis z mikrobloga

W ogóle to mam taką rozkminę, że janusze żyją na dużo wyższym poziomie niż przeciętny pracownik z #korposwiat.

Taki janusz ma często kostkę z PRL tuż pod miastem, dużą działkę, garaż. Dojeżdża sobie passatem do zakładu produkcji garnków stalowych. Może dostaje tam na rękę 4k, ale nie ma kredytu, innych wydatków, kończy pracę i wraca do siebie kosić działeczkę z piwkiem w ręku z lokalnego Dino.

A taki korpoludek, może i zarabia 10k+ netto w centrum, ale połowę z tego wydaje na miniratkę, mieszka w jakimś depresyjnym kurniku 40 metrów, wali nadgodziny, no i często pracuje w mocno toksycznych miejscach, gdzie jest wyścig szczurów. To w tej grupie jest notowane najwyższe spożycie środków antydepresyjnych i innych prochów. A jak jeszcze pojawi się bombelek, to żyje sobie taka parka 2+1 na 40 metrach z oknami bez widoku i często bierze rozwód po 5 latach.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #przemysleniazdupy #changemymind
  • 53
Jak pracuję całe życie w korpo tak mało osób tam uważało to za sukces


@Xatoos: Nie wiem ile konkretnie osób uważa to za sukces czy porażkę, ale jak pracujesz w korpo to doskonale wiesz, że jest tam sporo osób, które korpo traktuje prawie jak religię
W ogóle to mam taką rozkminę, że janusze żyją na dużo wyższym poziomie niż przeciętny pracownik z #korposwiat.


@mickpl:

daj już spokój z tymi wysrywami


@mirkowa1000 Ci dobrze radzi. #!$%@? Cię interesuje jak żyją inni i jaki mają widok z okien? Robisz się strasznie toksyczny gościu, serio. A teraz trochę faktów:

Taki janusz ma często kostkę z PRL tuż pod miastem, dużą działkę, garaż.


Poproszę o dane dotyczące średniego dochodu
@Xatoos: nie mów mu jeszcze, że janusz w pcimiu dolnym w fabryce garnków nie zarabia prawie sredniej krajowej bo to też do tezy nie będzie pasować.

Hanplast - fabryka plastików, Bydgoszcz, opinia z gowork z lutego, tego roku:

Nie polecam tam pracować za te śmieszne pieniądze ( 2600 zł ) . Dużo wymagają a mało płacą . Ludzie muszą po 12h robić żeby z premią wyjść te 3000 tyś zł .
@mickpl: coś Ci się pomieszało. Janusz wraca co prawda passatem do kostki ale w dino kupuje 11 piw a nie 1 bo 11 sztuka alkoholu w dino jest gratis. ( ͡° ͜ʖ ͡°)