Wpis z mikrobloga

Codzienne przypomnienie, że nie ma większego cuckoldstwa niż kupowanie obligacji SP. Pożyczasz swoje ciężko wypracowane pieniądze pisiorom na #!$%@? na rozdawnictwo dla patologii, dostajesz odsetki niższe niż tempo dewaluacji włożonego kapitału i jeszcze na koniec odprowadzasz im od tego podatek xDDD Płacisz temu kartonowemu państwu za pożyczenie im pieniędzy xD

#gielda #blackpill #bondpill #ekonomia #bekazpisu
  • 16
@strzelec-wiborowy: W przypadku indeksowanych inflacją jesteś na plus, na obligacjach można zarobić. Może nie dużo ale zawsze jest to jakiś plus więc jakie tu "cuckoldstwo"? Wrzucasz hajs za który państwo "baluje" ale wychodzisz z zyskiem ¯\_(ツ)_/¯ po Twojemu "dajesz hajs pato siostrze na bombelki a po czasie jej betabankomat musi Ci oddać całość + zysk" Ty wiesz w ogóle jak działają obligacje? xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@strzelec-wiborowy: Tak samo pierdzielili moi rodzice jak kupowałem 10 lat temu. "Tuskowi do łapy wkładasz". Tylko że to są pieniądze skarbu państwa a nie PiSu czy Platformy, jak ja nie pożyczę to pożyczą z innego źródła drożej, a swoją dumę będę mógł w buty włożyć.
@donslime: pisałem mocno upraszczając, nie mniej sens jest taki że jak się ogarnia to jest to opłacalne. Chociażby jako część zdywersyfikowanego portfela. W internecie jest sporo kalkulatorów i można sobie policzyć opłacalność.
Mało realne ale pod memy ideolo


@gloom: Już się zdarzało przecież- dziadek tak jak miliony innych miał obligacje IIRP, a potem państwo polskie, które dumnie powołuje się na bycie spadkobiercą II RP twierdzi, że obligacje mają tylko wartość sentymentalną.